Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha nyilvános helyen és/vagy...

Ha nyilvános helyen és/vagy külföldön csatlakozom a wifi hálózatra, nem leszek lenyomozható?

Figyelt kérdés
Nem bűncselekmény, nyugi...
2019. ápr. 19. 15:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

De, valószínűleg naplózzák az eszközöd MAC címét és a meglátogatott oldalakat.

Ezeket az adatokat akár a rendőrségnek is előszeretettel kiadják, ha nagyobb hálózatról van szó.

Nyilván Mariska néni kávézójában a kutya nem fogja nézni és tárolni ezeket az adatokat.

2019. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
De.
2019. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ezzel gyakorlatilag azt akarod mondani, hogy semmit sem nézhetek meg anélkül, hogy valaki tudna róla?


Semmi olyan horderejű dologról nincs szó, hogy kikérnék a kamera felvételeit, vagy KÜLFÖLDRŐL ILYEN adatokat. Ezekhez szerintem már nemzetközi elfogatóparancs is kell...


Továbbá ha nem kér hitelesítést, például mekinél szokott lenni, stb., akkor rólad gyakorlatilag nincs adat, csak a kamera felvétel, nem?

2019. ápr. 19. 15:28
 4/15 A kérdező kommentje:

Meg szerintem pont Marika néni kávézójában drrül ki, mert ott kevesen vannak. Még egy nagy Plázában Ljubljanában, esélytelen, hogy valaki megtaláljon... Szerintem.


Akkor hogyan lehet megnyitni egy oldalt, hogy ne naplózza el az IP címedet? Proxy vagy VPN? Ezek fizetősek és ennel az oldalnál le is vannak tiltva, vagy ha fizetek, nem? Egy freemail címet szeretnék megnyitni. Semmi illegális.

2019. ápr. 19. 15:31
 5/15 A kérdező kommentje:
Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy meg akarok nyitni egy fiókot (céges, sajátom) de nem akarom, hogy nyoma maradjon.
2019. ápr. 19. 15:35
 6/15 anonim ***** válasza:

1. Nem kell paranoiásnak lenni.

2. Nem kell illegális dolgokat csinálni.


Ha nem csinálsz magadnak problémát, akkor nem lesz problémád.

2019. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De kell, nem illegális, mert a sajátomba lépek be, csak nem akarom, hogy bent tudjanak róla...


Nem szentbeszédet kértem...

2019. ápr. 19. 15:43
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha beléspsz a sajaát fiókodba bárhonnan, akkor tudnak róla, hiszen az adott szerveren keletkezik logfájl. Ez független attól, hogy milyen hálózatról, IPcímről lépsz be. Nem biztos, hogy tudni fognak róla, de ha logot megnézik, vagy úgy van beállítva hogy "belépésekről értesítéseket küldjön valahova" akkor tudni fognak róla.
2019. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sőt, tán pont az fogja felkelteni az érdeklődést, hogy te fiókod és nem magyar IP címmel léptek be... "vajon miért"? ...
2019. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Gagyi freemail, dehogy küldd...


Proxy megoldhatná. Nekem ezek az ingyenes proxy-k, nem nyitják meg... Gondolom a freemailnél letiltották ezeket. Fizetőssel érdemes próbálkozni, vagy pénzkidobás?.


Nem biztos, hogy nézik, sőt lehet nem, de ha észreveszik, nem én voltam...


A mai technológiával erre nincs nyom? Cagy veszek egy eldobható telefont, majd eldobom? 😂😂🙏


Nem kellene túlpörögni, csak van mód, hogy letagadhassam

2019. ápr. 19. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!