Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne megoldani hogy...

Hogyan lehetne megoldani hogy mindenkinek rendesen működjön az internet itthon?

Figyelt kérdés

Röviden: Szobámba van a Router (ADB broadband vv3212 típusú) én nekem számítógépbe lan kábelon jön a nett számomra tökéletesen,hibátlanul működik, szüleim két szobával odébb szoktak internetezni anyu,apu notebookon tolják csak netteznek wifin ő nekik kb két csík szignáljuk van probléma ott kezdődik hogy tesóm most kapott PC-t és ő is szintén két szobával odébb van ahol szüleim netteznek na de a gépbe volt alapból wifi avval fel sem lehet csatlakozni a wifinkre bejön néha néha a 3-4es csík is de egyszer csak eltűnik.. na volt itthon nekem usb wifim jelenleg avval úgy ahogy megy,de játék közbe elégé sokszor megszakad a nett és ezért tesóm folyton kidobja a játék mert ő netten játszik FPS játékot és azért az elégé rossz ha ott nagy pingel játszol,vagy folyton kidob.Kérdés hogyan lehetne megoldani hogy legalább a házunkba majdnem mindenhol legyen teljesen szignál, új router? vagy mit javasoltok?És még az is kérdés lenne hogy a tesómnak is hogyan lehetne megoldani venni valami komolyabb usb wifit vagy...? (internetünk VDSL 20mb letöltés/feltöltés 2MB) szóval evvel gond nem lehet mert ez már elégé jó főleg nettezésre)


Előre is köszi a válaszokat! Ha valamit kérdés van,rosszul írtam valamit szóljatok kérdezettek!



2016. jan. 7. 14:40
 1/5 HUN_Sector ***** válasza:

Az árnyékolást max átjátszókkal tudod kiküszöbölni, a nagyobb hatótávú wifikkel nem, mert a vasbeton és a téglafal bizony árnyékol. De ez nem olcsó, nézzünk más megoldást.


Esetleg központibb helyre áthelyezheted a wifi routert.


A tesód gépén egy antennás mini pci expresses wifi kártya (kb 5000ft) lenne a legjobb megoldás, ezt csak beilleszted az alaplap adott mini pci slotjába, hátul a kivezetése és elég jó a jelerőssége, jobb, mint az usb-s változatoké (TP-Link e téren nekem nagyon jól bevált)


Én a következőképp oldanám meg: A modemből átvezetitek a netet a wifi routerbe. Abban szokott lenni 3-4 lan csatlakozó is, tehát onnan el tudod vezetni a gépedhez az egyik kábelt, a másikat pedig a tesódékhoz (ha a helyiség kialakítása erre lehetőséget és megoldható a kábelsín ízléses elhelyezése), s a wifi router szüleidhez közelebb kerül.


Ha ez nem járható út, át kell helyezni máshova a routert és a tesód gépébe egy pci-os antennás wifivel kellene megpróbálkozni, az alaplapi sokszor gyenge szokott lenni.


Mielőtt azonban beruháznál még bármire, frissítsd a drivereket: pl. win 7 esetén: [link]


Ugyanis a régi driver is sok hibát okozhat.

2016. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elégé úgy nézz ki hogy tesóm gépébe menni hogy egy ilyen "wifis kártya" esetleg szívesen várok ajánlatokat hogy milyen rakjunk bele,kérdésem következő lenne,jelenlegi routerunkon nincs antenna ha lecserélnénk egy Antennás tp-linkes routera azért lehetne észre venni változást?
2016. jan. 7. 15:11
 3/5 A kérdező kommentje:
menni fog* elírtam.
2016. jan. 7. 15:12
 4/5 HUN_Sector ***** válasza:

Persze. Hisz az antennával sugároz. A mostaniban is kell, hogy legyen, de valószínűleg elég törpe és elégtelen bármire, ami nem egy légtérben van vele.

Képzeld el kb úgy, hogy más a vétele egy 5 centis antennával rendelkező pici rádiónak és más egy 20 centis magnós rádiónak. Előbbivel egy csomó állomást nem tudsz fogni, vagy sisteregve, míg utóbbival mindent. Csak itt az adásszórást helyettesítsd be.

2016. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Telekomnál adták ezt a router mondtam a srácnak hogy nem ér sokat mert nincs antennája.. jött a válasz: "régen a telefonokon is volt antenna most még sincs mégis működnek" :D gondoltam magamba ok.. ingyen van el kell fogadni régihez képest ez is kb 2x olyan erős és jobb.Esetleg még annyi hogy te milyen VDSL routert ajánlanál ami egész jó árba meglehet kapni mert gondolom ilyen 6ezer körülik majdnem ugyan ennyit tudnak picit komolyabbra gondolnék 10-12k körül vannak jók vagy mennyiért lehetne jót kapni? És köszönöm a válaszaid!
2016. jan. 7. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!