Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fel-e használhatom azokat a...

Fel-e használhatom azokat a gameplay videókat amik kommentár nélküliek (no commentary) nincs bevágott kég/hang stb. Csak maga a játék végigjátszása van? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Van egy youtube csatorna ötletem, ami abból állna, hogy sci-fi,horror,indie pc játékok végig játszásokhoz csinálnék magyar feliratot (lefordítanám a gameet, mintha egy film/sorozat lenne, párbeszédek, leveleket, jegyzeteket stb..). Ilyen játékok mint például a Husk, Hollow,amik történet orientáltak, érdekesek és természetesen nincs hozzá magyarítás.Utobbi kettőt már elkezdtem fotdítani. A youtube-on van fent no commentary videó róluk. Szerintetek azokat felhasználhatom?

2019. máj. 2. 15:47
 1/4 hypno ***** válasza:

Ezzel a nyelvtani tudással ne fordíts le semmit a köz javára...vagy legalább nézesd át olyannal, aki nálad jobb magyarból.

...Ez a "fel-e használhatom" nagyon durva

2019. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jajj, siettem, egyébként néha tényleg úgy használom a magyar nyelvet, hogy az már bűncselekmény, előre bocs! Természetesen fordításoknál 25x átolvasom és le ellenőriztetem.
2019. máj. 2. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:

"A youtube-on van fent no commentary videó róluk."

Annak a csatornának a tulaját kérdezd meg, ahol ezeket találtad. Az, hogy ő megkérdezte-e valahol, az már egy másik történet. De amúgy nem hinném, hogy a játék fejlesztőinek gond lenne, nekik ez ingyen reklám. A termék itt úgysem maga a képsor, mint mondjuk a filmeknél.

2019. máj. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a videó készítőjével és kérj tőle engedélyt, mert ez már nem csak egy részlet - ami beleeshet a szabad felhasználás esetei közé - hanem a teljes videó.
2019. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!