Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mezei Telekom előfizető IP...

Szgabor kérdése:

Mezei Telekom előfizető IP címénél a tracert végállomása modem kéne, hogy legyen?

Figyelt kérdés
Elérhetetlenné vált egy távoli miniszerverem, a valószínűleg még érvényes (percekkel korábban feltöltött) IP címig a tracert nem jut el, ebből gondolom, hogy nem az én szerverem szállt el. Igazam van?

2019. máj. 6. 09:12
 1/5 Derwer ***** válasza:
Ez semmire se bizonyíték.
2019. máj. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miért, a kívülről jövő echo request csomagokat nem a modem/router válaszolja meg?

(Azt akarnám megállapítani, hogy a modem is elérhetetlenné vált-e, pl. mert valami lecsapta a kismegszakítót, vagy az köszöni, jól van, és csak a szerver omlott össze.)

2019. máj. 6. 11:20
 3/5 Derwer ***** válasza:

Nem tiszta hogy miről van, szó, ez egy otthoni cucc?

A legtöbb (otthoni/NATolós) router nem válaszol kintről jövő PINGre/traceroute-ra.

2019. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Otthoni cucc, lakossági előfizetés (dinamikus IP percenkénti feltöltése megoldva), szolgáltató adta Huawei HG8245H modem/router.

Nem tudtam, hogy a routerek nem szoktak válaszolni. Mindenesetre a másik, működő, hasonló netkapcsolaton lógó szervernél a tracert a publikus IP címig jut (és nem az otttani, működő szerver IP címéig), ez konzisztens azzal, hogy a router nem válaszol?

(Bocsi, egyelőre nem vagyok nagy hálózati guru.)

2019. máj. 6. 13:41
 5/5 Derwer ***** válasza:
Az internet felől a szerver IP címe és a router IP címe azonos elvileg... Merthogy a router elNATolja a belső IP címet, az értelmezhetetlen a neten. (192.168 és társai)
2019. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!