Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ilyen pocsék az Internet...

Miért ilyen pocsék az Internet Explorer?

Figyelt kérdés

Lassan tölti be az oldalakat; egyes videók akadoznak-szaggatottak, vagy nem lehet őket teljes képernyőre állítani; bizonyos oldalak be sem töltődnek, vagy ha mégis, hibásan; pl. a Gyakorikérdések.hu, vagy az Eredmények.com is gyakran lefagy 8-10 másodpercre a betöltődés után; a Google térkép is csak vánszorog. Van, hogy megjelenik egy üzenet, miszerint a böngészőm nem támogat bizonyos funkciókat, stb.

Amikor a Google Chrome-mal próbálkozom, minden simán megy. Mások is azt javasolják, hogy térjek át végleg a Chrome-ra, mert az IE már elavult.

Igen ám, de én már 12 éve használom az Explorert és megszoktam. Ráadásul ide vannak elmentve a kedvenceim, ennek a funkcióit ismerem és kedvelem, míg a Chrome-on egy csomó lehetőség hiányzik, ami az Exploreren megvan.

A kérdésem az, hogy a gyártó, vagy az üzemeltető (vagy mit tudom én, kicsoda) miért nem javítja ki a hibákat? Nem igaz, hogy nem képesek ezeket a technikai problémákat orvosolni. Ha otthon elromlik a vízcsap, akkor sem költözöm csak emiatt másik lakásba, ahol jól működik, hanem hívok egy vízszerelőt és rendbehozatom. Ez lenne a normális, nem?



2019. máj. 9. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az Explorer mindig is egy rakás lassú, megbízhatatlan, veszélyes, erőforrás zabáló bughalmaz volt, ami semmivel és senkivel nem kompatibilis (sokszor még saját magával sem). Ezt belátta a Microsoft is, és inkább elengedték a dolgot. Most majd jön egy új, Chrome alapú böngészőjük, azzal lehet érdemes lesz tenned egy próbát. Addig meg én inkább kipróbálnám a Firefoxot, vagy mást.
2019. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az IEt már rég nem fejlesztik. Túl gyorsan változik a technológia, egy 1-2 éves böngészőnek már nagy lemaradásai vannak, hát még egy 12 évesnek. Nem erre lettek ezek annak idején kitalálva.
2019. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
4%
Azért vannak rosszabak is az Explorer-nél pl:Edge
2019. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az Explorer már rég elavult, maga a gyártó sem javasolja már a használatát. Egyetlen okból van még a Windowsban, mégpedig azért, mert sok régi oldal csak ezzel megy, és egyes régi programok is igénylik a meglétét.

Egyébként melyek azok a funkciók, amiket hiányolsz a modern böngészőkből?

2019. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az explorer arra van, hogy le tudj tölteni vele egy normális böngészőt. :)
2019. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4: Az Explorerben 4 sáv van felül: címsáv, menüsor, eszköztár, parancssáv, alul pedig az állapotsor. (Remélem, jól írtam és nem kevertem össze őket.) A Chrome-ban csak 2 sáv van és azok is szegényesek.
2019. máj. 9. 21:14
 7/16 anonim ***** válasza:

Oké, de konkrétan milyen funkciót hiányolsz?

Címsáv van, menü a hamburger alatt, eszköztár van, parancssáv van, alul pedig mutatja a link célját, ha ráviszed a kurzort egy hivatkozásra.

2019. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

El akartam kerülni, hogy felsoroljam, de akkor tessék (címsáv és állapotsor kivételével):

Fájl, Szerkesztés, Nézet, Kedvencek, Eszközök, Súgó

Keresés, Google Earth, YouTube, Gombok, Google Plus, Megosztás, Pop-up számláló, Helyesírás, Fordítás, Egyebek (Automatikus kitöltés, Mindet kiemel, stb.), Bejelentkezés, Beállítások

Kezdőlap, Hírcsatornák, Levelek olvasása, Nyomtatás, Oldal, Biztonság, Eszközök, Súgó, Kutatás

A Chrome-on ezeknek kb. csak a 10%-át találom.

2019. máj. 9. 21:35
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezeket barmelyik bongeszo tudja
2019. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom értelmezni, amit írtál.

Kezdjük a beépített funkciókkal.


"Keresés" - oldalon belüli keresés: menü -> Keresés..., avagy Ctrl+F

"Helyesírás" - helyesírás ellenőrzés gyárilag aktív a Chrome-ban és a Firefox-ban is (ahogy az Edge-ben is), de ha megnyitod a beállításokat és elkezded írni, hogy "helyes...", akkor meg is jelenik a helyesírás ellenőrzés.

"Fordítás" - jobb klikk az oldalon -> Fordítás magyar nyelvre (Chrome-ban), Firefoxban és Edge-ben pedig van rá kiegészítő.

"Automatikus kitöltés" - alapból aktív.

"Mindet kiemel" - Ctrl+A

"Kezdőlap" - menü -> Beállítások -> A „kezdőoldal” gomb megjelenítése, ill. az "Induláskor" pont alatt

"Bejelentkezés" - ez nem tudom, mit takar...

"Beállítások" - menü -> Beállítások

"Nyomtatás" - menü -> Nyomtatás


Nem beépített funkciók:


"Google Earth, YouTube, Gombok, Google Plus" - ezeket bővítményekkel ill. könyjelzőkkel el lehet érni.

2019. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!