Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet portot kiengedni...

Hogyan lehet portot kiengedni dinamikus internet címmel?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos nincs statikus ip-m a szolgáltatónál és egyelőre még nem is lehet kérni. Szeretném beállítani,hogy a torrent kliens aktív legyen és ne passzív,(hiába néztem róla videókat, mert sok van, de nem sikerült aktívra tenni) A másik, hogy a plex-et sem tudom használni hálózaton kívül itt is a port kiengedésével van a baj.

2019. máj. 13. 09:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Router: TP-link, Archer C60.
2019. máj. 13. 09:11
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs köze dinamikus vagy statikus IP címhez. Ha a port forwarding úgy tűnik, hogy nem működik (pedig 100%, hogy jól csináltad), akkor valószínűleg NAT-olt az IP-címed, emiatt szolgáltatónál panaszkodhatsz és talán kivesznek NAT mögül.



Modemed/routered status fülén biztos látszik a WAN ip cím amit kapott, az egyezik azzal amit mondjuk ez az oldal mond? [link]

Ha nem, akkor 100%, hogy NAT mögött vagy.

2019. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem irja a Router a WAN ip-t. De amit kiosztott a hálózat a routernek, az nem egyezik.
2019. máj. 13. 09:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Meg kell kérni az ISP-t, vegyen ki a NAT mögül.

Én pár évvel ezelőtt, péntek délután 7 órakor kértem, azt mondták, 24 órán belül meg lesz. 10 perc múlva kész volt (Digi).

2019. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
A számítógéped helyi hálózatos IP címe legyen fix (statikus IP), azért, hogy a routeren be tudd állítani a torrent által használt porthoz a számítógéped helyi hálózatos IP címét (NAT vagy port forwarding menüpont a router konfigjában). A publikus IP címednek nem kell statikusnak lennie, egyáltalán nem lényeges, hogy az legyen.
2019. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Statikus IP-t a gépeden vagy a router konfigjában tudsz állítani (IP reservation) vagy egyszerűen a hálózati kártya beállításaiban (IPv4 alatt). Pl. 192.168.0.10
2019. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ugy néz ki, hogy tudnak adni egy külső ip cimet. :) Gondolom ez alatt a publikus ip-t értik
2019. máj. 14. 08:19
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Olvasás megy haver? NEM KELL KÜLSŐ IP CÍM!

A routereden a DNS / IP reservatinons alatt állíts be egy fix IP-t a gépednek (pl. 192.168.0.5), aztán port forwarding menü alatt vedd fel a torrent kliens által használt porthoz ezt az IP-t. Ha a routered nem támogatja ezt az IP reservations-t, akkor a gépeden a hálókártyád beállításaiban is fel tudsz venni fix IP-t.

2019. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
" NEM KELL KÜLSŐ IP CÍM! " Legnagyobb hülyeség amit ma olvastam :D
2019. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megy "haver" az olvasá! :)) Ezert kértem külső ip cimet és most már minden tökéletesen müködik, tudok portot kiengedni. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
2019. máj. 16. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!