Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan tudom, hogy milyen...

Honnan tudom, hogy milyen teljesítményű routerre van szükségem, hogy megfelelően elossza a netet a lakásban?

Figyelt kérdés
Az én laptopom kábelen csatlakozik rá, egy másik laptop wifin, ami gyakran belassul. Plussz a telefonok folyton rá vannak csatlakozva. És néha a smart tv. A netet is le kell mérni hozzá speedtesten pl, hogy ezt megtudjam?
2019. máj. 19. 20:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Megnézd milyen internet előfizetésed van, az milyen sebességre képes, aztán hány eszköz csatlakozik rá, majd ezek függvényében kiválasztod a legoptimálisabbat.

A több antenna több WiFi -s eszköz párhuzamos nagy sebességen történő kiszolgálására jó.

A szabványokból G/N/AC ami szóba jöhet.

A G -s szabvány elég régi minden WiFi -s eszköz ismeri, de 19 Mbps a max amit tud.

Az N -es újabb ebből a 2.4GHz -es szabványát minden mai WiFi képes eszköz ismeri, ez 74 Mbps -re képes maximum.

Aztán van az N -es 5 GHz -es frekije, ez duplázza a sebességet közel 150 Mbps vlós átvitelre képes, viszont harmada a hatótávolsága.

Aztán van az AC -s szabvány, ez a legmodernebb, ez is 5 GHz -en van és szintén 1/3 -a az 2.4 GHz -s N -es szabánynak a hatótávolsága.

Viszont, ez a leggyorsabb mivel 80MHz -s tartományt tud lefedni így közel 500 Mbps valós átvitelre képes eszközönként.

A ruter dobozára rá írt sebesség az elméleti összesített maximum sebesség.

G -nél elméleti: 54 Mbps

N -nél elméleti: 300 Mbps

AC -nél elméleti: 1300 Mbps

2019. máj. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!