Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Üdvözletem! Internet probléma...

Üdvözletem! Internet probléma a másik gépen. Nem érzékeli a gép az internetet hogy be lenne dugva a kábel, de világít hogy be van dugva. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Üdvözletem! Olyan problémám van hogy van 2 pc a lakásban és nálam van internet, de a páromén nincs. Párom gépébe is kábellal van, be dugom a kábelt és ahogy lenni e kell világít hogy be van dugva de a gépen át van húzva a kapcsolat. Wifi fogó antennával működik, de kábellal nem. Miért?
2019. jún. 9. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs letiltva az ethernet port?

Vezérlőpult --> Hálózat és Internet --> Hálózati kapcsolatok.

Ha valamelyik ikon ki van szürkülve, akkor az a port le van tiltva.

2019. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ott kéne megnézni a Hálózati kapcsolatoknál szerintem is.


Azt is megpróbálhatod, hogy az "Ethernet"-nél, előbb jobb klikk letiltás, majd jobb klikk engedélyezés.

2019. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet elromlott a hálózati kártya, vagy nincs a drivers telepítve, vagy a Microsoftnál a hálózati kártya bekerült a nem támogatott listába. amúgy működött eddig rendesen?
2019. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, csak egy kérdés tényleg minden rosszindulat nélkül.

Ha a hálózati kártya lenne a hiba, akkor wifi antennával sem működne, nem?

2019. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 A hálózati kártya a kábeles nethez való a wifi kártya meg a wifihez tehát ha a háló kártyád kipurcan attól a wifi még működik és van neted.
2019. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem, köszi szépen :)
2019. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a válaszokat! Meg nezem majd, utana agyaltunk a parommal es amikor ujra raktam a gepet nem akarta frissiteni a halozati kartyajat. Lehet azzal van a baj.
2019. jún. 12. 20:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk jó lett volna tudni hogy mit takar az, hogy nincs rajta internet: nem oszt ip címet/nincs alapértelmezett átjáró/hibás APIPA címet oszt/a kártya drivere fel van telepítve (volt már rá példa hogy ez volt a baj),stb. Csodálkozom is,hogy nem kérdezte senki.
2019. jún. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!