Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Win10 nem frissül a 1903...

A Win10 nem frissül a 1903 verzióra, ezért letőltöttem ezt a frissitettet. A Windows nem telepithető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR patriciós táblát tartalmaz. Az EFI alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezekre telepithető. Hogyan?

Figyelt kérdés
Tudom, a BIOS-ban kell vmit állitani, de hol és hogyan? Alaplapom:HP 339AEredeti a Windows,és már telepitettem újra,gond nélkűl,És eddig frissűlt is.
2019. júl. 24. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Úgy ahogy írja. GPT partíciót kell csinálni! Vagy törlöd a partíciót és majd a telepítőlemez létrehozza ahogy kell...
2019. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy 240GB-os SSD raktam a gépbe,teljesen új,és erre akarom telepiteni.Patriciót törölni? Hogyan?
2019. júl. 24. 20:10
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Amikor megkérdezi hova szeretnéd telepíteni, ott az ssd partícióját törlöd, majd létrehozol egy újat.
2019. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Gábor_79 ***** válasza:
100%

Parancsorból meg lehet csinálni futó windows alól, de a teljes törlésével jár. Mivel új, elvileg üres még. kb ennyi [link]

Általános keresőbe írd "diskpart convert gpt" bővebb információkért! Egyébként az Aomei Partiton manager is megcsinálja. Rendelkezik ilyen funkcióval. Meg más program is, de nem ismerem per pillanat.

2019. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Gábor_79 ***** válasza:
100%
De telepítés közben is előhívható a parancssor Shift + F10-zel.
2019. júl. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell bűvészkedni parancssorral! A telepítőlemezzel is lehet partíciót törölni, létrehozni és formázni...
2019. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Frissítéshez nem kell bootolni a pendriveról!!!

A meglevő win alól kell futtatni a (pendrivera) kicsomagolt iso-ból a setup.exe t..

2019. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Gábor_79 ***** válasza:
100%
A formázás nem alakítja át a partíciós táblát megsúgom. Ha csak annyi kellett volna, azt írom.
2019. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Először el kell döntened, hogy mivel akarsz telepíteni (MBR vagy UEFI-GPT páros). Ha az alaplapod támogatja az UEFI-t akkor telepíthetsz UEFI-vel is de akkor a lemezedet előtte GPT-re kel konvertálni ha MBR-n van. Az UEFI már 4 partíciót fog létrehozni a rendszernek nem kettőt mint az MBR.

[link]


A konvertálást könnyen el lehet végezni pl. AOMEI Partition Assistant-al is (elég egy portable is). Ha MBR-en van akkor GPT-re konvertálja vagy fordítva.

Vagy telepítés közben is előhívható a parancssor Shift + F10-zel, ahogy az előttem hozzászólok már írták.

[link]


Rufus-nál ki kel választani, hogy mivel akarod készíteni a telepítőt - GPT vagy MBR.

Annyi a lényeg, hogy UEFI-GPT-nél FAT32-re legyen formázva a pendrive. Akadnak olyan alaplapok is amik tudják NTSF-en is, de ez ritka.

[link]

2019. júl. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

jav.:

NTFS-en is

2019. júl. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!