Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tud a CorelDraw, amit az...

Syngonium kérdése:

Mit tud a CorelDraw, amit az Adobe Illustrator nem?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, mindkettő vektorgrafikus program, de manapság már mindenhol az Illustratort oktatják,

így az én sulimban is. A CorelDrawról nem sokat hallani, állítólag primitívebb, régebbi program és teljes mértékben ki lehet váltani az Illustratorral, viszont most belefutottam egy olyan álláshirdetésbe, ahol azért utasítottak vissza, mert a CorelDraw ismerete nem szerepel az önéletrajzomban. Arra vagyok kíváncsi, hogy érdemes-e megtanulnom ezt a programot is a Photoshop, az Illustrator és az Indesign mellé, adna-e valami pluszt, illetve kb mennyi időre lenne szükség ahhoz, hogy magabiztosan tudjam használni, ha napi 2-3 órát rá tudnék szánni a gyakorlásra (átlagos képességű vagyok)? Szóval érdemes lenne szerintetek, vagy inkább ne adjam be a jelentkezést több olyan helyre, ahol ezt kérik?



2019. júl. 29. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Mit tud az Adobe Illustrator, amit az ingyenes LibreOffice Draw nem?
2019. júl. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Ha csak azért nem vettek fel egy állásra, mert a Corel helyett az Ai-t ismered, az elég gáz, ez szerintem a céget is minősíti. Ha jól ismered az Ai-t akkor kb. 2 nap elég lenne arra hogy átszokj a Corel-re. Azért használja sok cég a Corelt, mert olcsóbb és régen szinte mindenhol azt használták ezért a "nagy öregek" aki ott dolgoznak, már nem fognak váltani. Aki Corel-en nőtt fel annak az Ai kicsit nehéz lehet, fordítva inkább az ellenkezője. Én régen Corelt használtam, mivel minden ilyen cégnél az kellett, de már nagyon áldom a döntésemet, hogy annak idején (kb. 15 éve) váltottam az Ai-ra, pedig sokan hülyének néztek emiatt akkoriban :) Én a magam részéről nem tudnám elképzelni, hogy visszatérnék a Corel-re.

2019. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző választ kiegészíteném a kérdésedre válaszolva:

"Mit tud a CorelDraw, amit az Adobe Illustrator nem?"

Semmit, az Ai sokkal többmindenre képes, mint a Corel a többi Adobe programmal való együttműködésről pedig már szót sem kell ejtenem szerintem :)

2019. júl. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. júl. 30. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!