Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy jegyzeteljek egyetemen?...

Hogy jegyzeteljek egyetemen? (Jog)

Figyelt kérdés
Kezden az egyetemet szeptmeberben de nem tudom hogy notebookomra jegyzeteljek vagy vegyek füzeteket.

2019. aug. 4. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Fuzet
2019. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem is ertem a fuzet miert merul fel mint opcio. Egyertelmuen csak hatranyai vannak digitalis jegyzethez kepest.
2019. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Elõnye sokkal több van a füzetnek, mint hátránya. Késõbb érdemes legépelni, de rögtön Word-be nem szerkesztett elõadásjagyzet-vázlatot írni nem érdemes.
2019. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Derwer ***** válasza:
83%

NE Wordben gondolkodjon az ember ha jegyzetelni akar, mert az nem egy jegyzetelő alkalmazás.

Hanem oneNote-ban, ami jobban struktúrált, bárhova írhatsz, firkálhatsz, hangot, videót, stb-t is beágyazhatsz, vagy linkelhetsz, van benne OCR, hanganyagot a jegyzeteléshez illeszti, stb.


Én anno matekot füzetbe, azonkívül kb minden mást digitálisan jegyzeteltem. (más szakon) A digitálisnak van sok előnye, de nem mindig győzhet, a füzet egyszerűségével szemben.

2019. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

En 1 evet vegig fuzetbe jegyzeteltem, majd attertem a laptopra. Igazi feludules volt, hogy mindent letudok irni es meg el is tudom olvasni :D

Viszonr akinek van olyan oraja, hogy rajzolgatni kell dolgokat, vagy matek ott gyorsabb a fuzet

2019. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Én ipaden jegyzetelek (billentyűzettel természetesen), a gyakorlatokon szoktam füzetbe, mert a kis csoportos órákon pofátlanságnak érezném elővenni, meg több tanár biztos nem támogatná. Sokkal egyszerűbb, gyorsabb és nyilván olvashatóbb, mint füzetbe körmölni. Előtte évekig én is a retro verziót követtem, de megelégeltem hogy a füzet lapjai majd' kigyulladnak, a csuklóm begörcsöl és még órákat tölthetek utána az irományom megfejtésével és letisztázásával.
2019. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ákos510 válasza:
100%
Ki kell probalni igyis ugy is. Elten elso evben volt kozgaz, az a grafikonok miatt csak fuzetes. Probaltam mast is fuzetbe, de nekem a laptop valt be. Es siman jegyzettombe jegyzetelek, mert nekem az tetszik. Szoval ez nwgyon szubjektiv, ne aggodj, meg fogod talalni, melyik a kellemesebb neked, vagy mibol jobb tanulni. A vegen ugyis mindenki keszjegyzetbol tanul :D
2019. aug. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én is jogra járok. Vegyük kétté. 1. Előadáson szertinem tök felesleges mindent leírni. Ott én mindig azt csinálom, hogy a tematika alapján elolvasom a könyvből a következő előadás anyagát. (igen jogon van könyv, ne lepődjön meg senki :D) Majd az előadáson inkább csak figyelek és ha van valami, ami eltér a könyvhöz képest (mert mondjuk a könyv hatálytalan már vagy bármi egyéb) vagy esetleg új infó a könyvhöz képest azt írom le. Sokszor egyenesen a könyvbe (ehhez nyilván saját könyv kell) vagy postit-el beragasztom. 2. A gyakorlatok. Itt érdemes rendesen jegyzetelni és kérdezni is. Ehhez én füzetet és tollat ajánlok. Az ipad, laptop, tablet stb nekem sosem jött be. Én vizuális tipus vagyok, nyilazok meg pontozok meg mindenféle jelölést alkalmazok, ezt egyszerűen nem tudtam sehogy sem digitális formában elég gyorsan csinálni. Javaslom olyan füzetet vegyél amiben van 5-6 osztható szekció és tudsz bele papírokat, irattartóbugyikat (hogy a tanár által osztott dolgokat tudd hova tenni) rakni. Ezt csak egyszer kell megvenni és félév végén csak kicseréled a papírokat és használható újra, a régi jegyzeteket meg el tudod rakni, hogy ne vesszenek el. Nekem ez a módszer jött be a legjobban, de úgyis ki fogod tapasztalni neked mi a jó. Az egyetemhez meg sok sikert! Az első év a legunalmasabb jogon, utána már buli. Hajrá! :)
2019. aug. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2019. aug. 6. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!