Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A kurzor (egér mutató) furcsán...

Garpe kérdése:

A kurzor (egér mutató) furcsán szaggat. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Windows ME-t használok s a Stronghold Crusaders játékban teljesen eltűnik az egér mutató néha egy-egy pillantra fel-fel villan a teljes játékban. A C&C:Red Alert 2-ben a menüben ugyanez van, kivéve ha felugrik egy párbeszéd albak (pl. biztosan kilépsz) a játékban viszont minden rendben. A játékok nem szaggatnak a jàtékokban a felbontás vagy a kurzor átállítása nem oldja meg a problémát.

Az Age Of Empires (az első 1997-es) viszont teljesen jól fut.

Mi lehet ennek az oka/megoldása? Szeretnék a Strongholddal játszani :)



2019. aug. 20. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egérmutató beállításainál a windowsban nem tudsz állítani az egérmutató mozgásán? Azzal nem változik?
2019. aug. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
A Windows ME. A valaha volt 3. legrosszabb windóz a 10 és a Vista után. Gondolom, valamilyen nosztalgiagépről van szó, ezért a 98-at vagy az XP-t javaslom helyette.
2019. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szívesen látok még válaszokat. :)


#1-es ezzel már próbálkoztam sajnos nem változott. Ezt akartam írni. Azért majd még futok vele egy kört hátha...


#2-es: Nagy valószínűséggel nem a ME a baj. Ezt is írhattam volna.

Sajnos ez egy virtuális gép (ezt eddig tapasztalataim miatt nem mertem kiírni, mert az ilyen kérdésekre nem szoktak válaszolni, még a hivatalos segélyforumok is csak egymásra mutogatnak "ezt a Microsoft-tól kétdezd", "ezt a VM gyártótól kérdezd" stb., vagy a bunkó "nem támogatott" választ dobják).

Jó oka van, hogy WinMe lett: a többit nem lehet telepíteni. A WinMe is egy véleten próbára sikerült, de megy kifogástalanul s még a hálózat is működik. Szóval itt a problémát rendszeren (WinMe-n) belül kell megoldani.


Egyébként, hogy a WinMe mennyire rossz az egy érdekes kérdés. Nem sokan használták márcsak az idő miatt sem: 2000 végén jött ki a 2000 s a 98SE után s kb. egy évvel utána jött az XP (2001 végén). Akik használták azok viszont megosztottak: egy jó részük egy borzalmas tákolmánynak tartja, másik részük pedig egy hihetetlen jó rendszernek. Ennek az oka az volt, hogy az emberek régi (pl.: 486-os) gépekre akarták felerőszakolni a rendszert, sokan frissítettek 98-ról. Nos, ezeknek egy kék halálokkal teli borzalom volt a ME. Akik viszont egy új (akkor erős) gépre tették fel a ME-t abszolút jól ment. Nagyon igaz, hogy a Win9.x rendszerek nagyon érzékenyek a driverekre illetve a teljesítményre. Ezt azonban a népek a Dos/Win95 váltáskor tapasztalták meg illetve a ME-nél.


Ettől függetlenül még örültem, hogy szántál rám időt. :)


Jöhet még válasz! ;)

2019. aug. 20. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!