Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olvastam olyat, hogy sok...

Kpe kérdése:

Olvastam olyat, hogy sok windowsos programnak van linux megfelelője. Pl photosopnak a gimp. Jók a linuxos cuccok? Tudnak-e annyit, mint a windowsos progik?

Figyelt kérdés
Jelenleg xp-t használok,de érdekel a linux is.
2010. júl. 14. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Általában tudnak, ha meg nem, akkor ott a Wine.

Futtass egy Linuxot (például Ubuntu-t) Live CD-ről, akkor kipróbálhatod anélkül, hogy bármit változtatni kéne a gépeden, ha meg megtetszik, felteheted a Windows mellé is, és lehet választani induláskor.

2010. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Ne éld bele annyira magad a Linuxba. Én nemrég kipróbáltam ,mert azt hittem,hogy a Windowsnál van jobb is . Hát nincs. Csak egy hozzávetőleges adat , Linuxot,Macket,stb használ az emberek 10 % -a ,Wint meg 90 %,és valószínűleg nem véletlenül döntött az emberek nagy többsége így.
2010. júl. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző légyszíves ne beszélj olyanokat, amiket nem értesz. Az emberek 90%-a azért döntött Windows mellett, mert a programok 90%-a windowsra íródott. Ha több Linuxos program lenne, és olyan profik lennének mint a windowsos társai, akkor az emberek 90%-a linuxot használna. Erről ennyit.


Kérdező attól függ, hogy milyen program. pl. A Firefox Ubuntuban sokkal gyorsabban megy, mint windowsban. A Yahoo Messengernek és az MSN-nek pedig, a linuxos változataiban kevesebb a reklám, és még gyorsabbak is... (bár néhány funkció hiányzik, de a fontosabbak működnek.) Én a Skype linuxos verzióját is jobban szeretem...


Szinte minden programhoz van Linuxra való megfelelője, de van ami nem olyan jó, viszont van ami jobb is. pl. Photoshop és GIMP. A fő funkciók megvannak, de van pár extra, ami még hiányzik. Mondjuk ez érthető is. A Linuxos programok fejlesztői nem sok pénzt kapnak a munkájukért, mivel az egész ingyenes... így nem is dolgoznak teljes munkaidőben... Ellenben ha megnézed a Photoshop árát, egyből rájössz, hogy ők kapnak pénzt érte, nem is keveset, ezért teljes munkaidőben dolgoznak is...

De a linuxoknak számos előnye is van. Nem kapnak olyan könnyen vírust. (a rendszer megkérdez, mielőtt akármit is telepítenél, ezért a vírusok nem tudják magukat automatikusan telepíteni...) A felhasználói felület szerintem sokkal használhatóbb, mint a windowsban. Ezen kívül a programok telepítése/törlése is sokkal jobban meg van oldva. Ha megfigyeled win7 és vista alatt nagyon megnő a windows mappája, még akkor is, ha kitörlöd a programokat... Ellenben linuxoknál ezt nem csinálja, mindig tudod, hogy ez meg az a program ennyit foglal és annyit is foglal...


Próbáld ki, megéri. :)

2010. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem te is próbáld ki a linuxot és rögtön rájössz,hogy a win sokkal jobb
2010. júl. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyet értek.. Linuxhoz érteni is kell.Anno próbáltam de nem jutottam velem semmire.Az nap vissza is raktam a wint.Pedig érdekelt volna,de nem értek hozzá :D
2010. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

08:29: Azért "döntött" az emberek 90%-a így, mert nincs választási lehetőségük. Általános iskolában számtech órán min tanultál? Windowson. Középiskolában? Ott is. Nálunk volt felhasználói és programozói csoport is, és egyikben sem esett szó másik operációs rendszerről.

A gyerekek mit csinálnak szívesen? Játszanak. A legtöbb játékot windowsra írták. Ezért használnak azt.

A linuxot pedig egyáltalán nem bonyolult kezelni... Egy felhasználóbarát (mondjuk Ubuntu) disztrón simán ellavírozol minden "tanulás" nélkül, ha meg valamit nem értesz, vagy nem találsz meg, akkor google-ben megtalálod.

A linux azoknak való, akik tudnak gondolkozni.

2010. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még ha így is lenne hogy tanulás nélkül..

Akkor gondolkozz kedves utolsó válaszoló ha te tudsz! :))

2010. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tanulás nélkül a windowst se tudnátok használni... :))

pl. Ültess oda egy embert, aki sosem ült számítógép előtt egy windowsos, és egy ubuntus számítógép mellé. Az ubuntusat (az alapokat) hamarabb megfogja tanulni használni... Hogy miért? pl. Ha te MSNezni akarsz, hogy egyszerűbb? Belemenni a start menübe, onnan az all programs menübe, onnan az MSN vagy Windows Live Messengerbe, vagy belemenni egy kis borítékjelbe, ami egyből látható helyen van?

Vagy a Skype-ot akarod elindítani... Hogy egyszerűbb? Ugyanazt megcsinálod windowsban mint az MSNnél, vagy pedig belemész, hogy alkalmazások, internet, skype? Az utóbbira egyből rájöhetsz, mert tudod, hogy a Skype egy alkalmazás, és tudod, hogy az interneten tudsz vele beszélni...

Az ubuntu és a többi linux is jóval használhatóbb, mint akármelyik windows... Lehet, hogy elsőre szokatlan, de a windows is az elsőre!

2010. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!