Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem látja a laptop a...

Miért nem látja a laptop a Win 10-et? Linux, Grub2 hiba. Többi lent.

Figyelt kérdés
Linux Mint-et próbáltam Usb-ről telepíteni, de meggondoltam és kiléptem a telepítésből. Kiléptem a Mint Live-ból és újraindítottam, de csak a Mintet töltötte be. Valamilyen Grub2 jelent meg és a Windowst nem is lehet választani. Újra kilépés a Mint-ből, majd kikapcsolás, ezután kivettem az Usb-t és újraindítottam ekkor olyasmit írt ki, hogy nincs/nem talál partíciót. Kérem segítsen valaki.

2019. szept. 1. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bootolj be Windows telepítőről, nyomj shift+f10-et, és add ki a következő parancsokat:


Bootrec /fixmbr

Bootrec /fixboot

Bootrec /rebuildbcd

2019. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Win 8.1 telepítő cd-m van, erről lett frissítve online a Win 10. Ha beteszem a laptopba akkor telepíteni akarja a 8.1-et. Ezzel nem törlődik minden a merevlemezről?
2019. szept. 1. 15:53
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

Lefutott a 3 parancs és a képen látható üzenet jelent meg.

2019. szept. 1. 16:14
 4/6 A kérdező kommentje:

A Win 8.1 lemez berakása után megpróbáltam a felújítást. Azt írta ki, hogy a Windows-t tartalmazó meghajtó zárolt, oldjam fel a zárolást.

[link]

Amikor lemezképfájlból próbáltam visszaállítani a rendszert, akkor megtalálta a képfájlt a külső meghajtón, de nem futott le a visszaállítás, ha jól emlékszem UEFI-ben próbálta, a gép pedig Bios-t használ.

2019. szept. 1. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy Windows 10 telepítőt és írd ki BIOS módban egy pendrive-ra.

#3-as képed nem jó!

2019. szept. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne felújításd csináld, neked parancssor kell!
2019. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!