Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért csinálja ezt a laptopom?

Miért csinálja ezt a laptopom?

Figyelt kérdés

Nos a problémám a következő: Van egy Asus K50ij típusú laptopom amin jelenleg windows 7 fut (4Gb rammal és 500gb hddvel,ezeken kívűl mindene gyári még!)

Kb. 1éve volt újratelepítve így már kicsit lassúcska és elhatároztam hogy újratelepítem! Be is szereztem hozzá egy windows 10 dvd-t (mivel a jelenlegi 7 helyett ezt szeretnék rá és utána is néztem hogy kompatibilis a gépemmel!) Nos és ugye tiszta telepítéssel indítottam értelem szerűen Dvd-ről bootolva. Megtörtént a Dvd-ről bootolás és itt megjelenik a windows 10 logoja(betöltő képernyő!) el is kezd forogni a kis karika körbe körbe és egyszer csak fogja magát a gép és újraindul azaz nem indul a telepítés. Ezek után pedig indít a Hdd-n levő windows 7tel mintha mi sem történt volna! De a próbálkozásaim során volt olyan is hogy a betöltő képernyőnél nem újraindult a gép hanem egyszerűen leállt magától! Visszakapcsoltam és szintén mintha mi sem történt volna,töltötte befelé a windows 7et!

Valaki találkozott már ilyennel? és ha igen akkor mi a megoldása ennek a problémának? (azt nem hiszem el hogy nem menne rajta mert tesóm régebbi Asus EEE-pc-jere is sikeresen feltudtam anno telepíteni!) Előre is köszönöm a segítséget! :)



2019. júl. 18. 00:53
 1/6 A kérdező kommentje:
ui:Túlmelegedés sem jöhet szóba a leállás kapcsán szerintem mivel kb 3 hónapja volt darabokra szedve és mindene kitakarítva illetve újrapasztázva! Na meg peraze a telepítéseknél a próbálkozások alatt végig asztalon volt használva laptop hűtővel!
2019. júl. 18. 00:58
 2/6 Shaddark ***** válasza:
100%

Valószínűleg van olyan eleme ami nem win10 kompatibilis ezért a telepítő visszaállítja 7-esre automatikusan amikor rájön hogy nem fog menni rajta a 10.

Az asus weboldala win8.1 ig ad drivereket hozzá és a kompatibilis listában sem sorolja fel.

[link]


Mondjuk én egy ssd nélküli 4 gb.-os laptopra nem raknék win10-et, elég lassúcska lenne rajta, a win8.1el jobban járnál.

2019. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! és ment a zöld kéz! Viszont azt nem értem ha van 8.1ig driver akkor miért nem megy fel a 10? Mert elvileg ugyanazok a rendszerkövetelmények és a driverek is tudtommal megegyeznek kompatibilitás terén! Viszont mivel a 8.1 és a 10 közt tényleg nincs nagy különbség kinézetben és tudásban, így lehet megpróbálkozom azzal hátha felmenne!
2019. júl. 18. 22:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos néztem 8.1-es windowssal is és ott csak tiszta telepítéssel,Dvdről bootolva próbáltam és eljut a windows logóig viszont utána nem tölt be a telepítő hanem egy világoskék képernyő fogad azzal az üzenettel hogy A windows telepítő problémát észlelt ezért a számítógép újraindul! Miután ezt megtette akkor egyből bootol a Windows 7tel mintha mi sem történt volna! Mikor betöltötte a windowst kiírja hogy nem sikerült telepíteni a Windowst és ennyi! Ötlet valakinek esetleg?
2019. júl. 22. 02:04
 5/6 Shaddark ***** válasza:
100%

a telepítési könyvtárban kellene keresned log fájlokat és megnézned mi(ke)t írnak ki hibának.

A win8.1-nek fel kellene mennie arra a gépre.

Üres helyed van elég?

2019. júl. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz! és köszönöm megnêzem hátha találok valami Log fájlt! Na meg persze hátha felmenne valahogy!
2019. júl. 27. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!