Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ne használj Windowst és...

Miért ne használj Windowst és vírusírtókat, főleg a nagymama gépére, ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Több éves gyakorlati tapasztalatomat írnám le, miután már nem egy valaki hozott hozzám számítógépet hogy csináljam meg neki. És főleg időseknél láttam hogy milyen szoftveres problémákkal hozzák hozzám ezeket a rendszereket. Ezeknek a szoftveres probémáknak a 98%-át az eröltetett szándékos autómatikus programfrissítések okozzák (a rendszer stabilitás folyamatos bombázása), a vírusítrók megbolondítják a rendszert, a windows rendszer túl sok erőforrást emészt fel szándékosan,felesleges a felhasználókat szándékosan zaklató idegesító üzenetek. Túl gyakran feleslegesen kényszerítve őket hogy szaksegítséget kérjenek. A nagyrészük a problémáknak nem a felhasználló hibájából hanem a szoftvergyártók mentalitásából származik.



Főleg a Nagyi számítógépére, laptopjára a Windows rendszereket meg a vírusírtókat el kell felejteni! Én egy ingyenes Linux Mint alacsony rendszerigényű X64 Mátét ajánlok. De a többi linux rendszer is egy teljesen más nyugodtabb világ. A windows egy nagy átverés, olyan funkciókkal ami a gépet fogja vissza. És szándékos megoldásokkal amik minden féle számitógépet gyakori újratelepítésre kényszerítenek. A frissítések egyre lassítják a renszereket kikényszerítve a legújabb hardware vásárlását. A legújabb változatok régebbi rendszereken használhatatlanok! Vagy pedig élvezhetetlenül döcögnek és minden féle SZÁNDÉKOS üzemzavarral küzdenek!


TOP OKOK:


- Minden féle Windows rendszer óriási mértékben fogja vissza a rendszer erőforrásait. Függetlenül attól hogy milyen rendszer. A rendszereken nagy mértékű lassulást okoz. Linux rendszerek alatt a gép villám gyorssá válik. Tapasztalat hogy régebbi gépeknél gyakorlatilag élvezhetetlen alatta. Még Linux alatt úgy működik ugyan azon a rendszeren mintha a leg modernebb és erősebb gépet használnánk.


- Teljesen felesleges a vírusírtó a nagyidnak szintén csak a számitógépet fogja. Ha valaki nem töltöget és telepítget kalóz programokat ilyen hülyeséget nem érdemes felrakni. Könnyem idéz elő akár teljes rendszerösszeomlást, megbolondítja a számítógépet, belassítja, felesleges üzenetekkel zaklatja.A windows rendszerek szándékosan úgy vannak kialakítva hogy a kártékony programok mindenhez hozzáférnek. A vírusírtók csak gyenge foltozgatások rajtuk. A programokat nem lehet normálisan eltávolítani. 100% ban ki van a rendszer téve a vírusgyártók, és a külsős szoftvergyártók akár pistike vacak programjának kénye kedvére.


- Az ajánlott rendszer alatt pár beállítással beállítható hogy a számítógép működjön és ne minden féle hibaüzenettel, meg integrált hülyeségekkel, rendszerösszeomlást előidéző és megbízhatatlan automatikus frissítésekkel zaklassa a felhasználót. A zavaró dolgok pár beállítással kiiktathatók. Utána hibaüzenetek nélkül működik a számitógép. Nem cseszik szét a gépet autómatikus kéretlen frissítések.


- Évekig stabilan fog futni a telepített rendszer. A legfrissebb operációs rendszer képeket kínálják mindig. A windowsnál meg fizetős és az egész elavul. Ha valaki nem lopja az integrált vállalati lemezképet akkor egy elavult rendszerrel szenved. Ami erőszakosan frissíti magát aminek az eredménye rendszerösszeomlás.


- Windows alatt önálló életet élnek a programok. Kéretlenűl minden vacak képes magát frissíteni a felhasználó beleegyezése nélkül ami súlyos és váratlan rendszerösszeomlást szokott okozni.


- Nem tudják kéretlenűl a programok magukat frissíteni. Vagy más programok kéretlenül őket módosítani. Ezekhez a veszélyes műveletekhez a rendszer jelszavas megerősítést kér. Nincs az hogy a telepített programok gondolnak egyet majd kéretlen frissítésbe kezdenek.


- Nincsenek felesleges driverek, live botolással telepítés nélkül tesztelhető a rendszer. Telepítés után azonnal használható a rendszer. Pár mérgesítő funkció kiiktatásával a felhasználó idegrendszerét kímélő rendszert kapunk.


- A windowsban minden féle szándékos a felhasználó ellen dolgozó megoldás található. Aljas üzleti érdekekből szándékosan túlterhelik a rendszereket. És céljuk hogy idővel rendszerösszeomlás történjen. Kikerülhetetlen a számitógép gyakori telepítése.


Véleményt kérek, ti hogy látjátok?



2019. szept. 4. 16:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Részben egyet értek veled.

A Windows néha valóban képes látszólag indokolatlanul lassulni, de ennek sokkal prózaibb okai vannak.

Egyrészt az inkompetens fejlesztők. Néhány évvel ezelőtt írt erről egy szép blogpostot az egyik kernel fejlesztő, amit ugyan pár órával később leszedett, de még mindig fellelhető itt-ott. Abban voltak leírva érdekességek, többek közt az, hogy a Microsoft sok olyan fejlesztőt alkalmaz, akiknek nem igazán ott lenne a helyük. Fiatalok, tapasztalatlanok, nem ritkán tehetségtelenek... nyilván ennek oka az, hogy ott spórol a menedzsment, ahol tud, és hol máshol lehetne a legtöbbet megfogni, mint a fejlesztők bérén.

Ja, és ha jól emlékszem, ugyanebben a postban hangzott el az is, hogy van olyan ezeréves legacy kódrészlet a kernelben, amiről senki sem tudja, hogy miért van ott, mi szerepe van, de senki nem mer hozzányúlni, mert annak beláthatatlan következményei lennének. Maga az NT kernel így is eléggé sok függőséggel rendelkezik, 2003 körül Rob Short, a Windows Core Technology csoport elnöke mondotta azt, hogy dolgoznak a kernel egyszerűsítésén, hogy kevesebb függőséggel rendelkezzen, mint amilyen pl. a Linux kernel. Ennek a törekvésnek az eredménye a Nano és Core változatok, amiknek a tervezése a MinWin projekt mentén zajlott.

Mert amúgy az NT kernel eléggé bloatware, ahogy egyébként az egész Windows is. Mai napig vannak az API-ban olyan kódrészek, amiknek csak a kompatibilitás fenntartása a céljuk, beleértve ebbe azt is, hogy javítsák azokat a hibákat, amik abból erednek, hogy sok program rosszul használja a WinAPI-t.


És persze nem csak fejlesztők kerültek elbocsájtásra, hanem több, mint ezer tesztelők. Manapság a Windows manuális tesztelése (tehát amit nem az automatizált tesztrendszer végez) leginkább az Insideren belül zaljlik. Van kb. 10 millió insideres, akiknek többsége nem szoftvermérnök, hanem átlagos, lelkes felhasználó. Biztos szép lehet az, amikor jön naponta 15 millió feedback, egy részük olyanoktól, akik azt sem tudják, mi a különbség nyomogómb meg a checkbox között...


Egy másik ok, maga a vállalati kultúra, amiről szintén lehetett érdekes dolgokat olvasni. Hogy hogyan tapossák egymást a dolgozók, mennyire nincs kommunikáció a fejlesztőcsoportok részéről, stb. Ezt leginkább az a majom Ballmer hozta be a cégbe.


Aztán ott vannak a grandiózus tervek, amik sok esetben egyszerűen meghaladják a cég képességeit. Nem csak a Longhornra gondolok, hanem pl. a "one Windows on all devices" modellre. Hol vannak a Windows-os telefonok? Az évszázad bukása volt a mobilpiac nem-meghódítása. Vagy pl. ott a Cortana, az elején úgy reklámozták, mint mindenttudó szuperintelligens személyi asszisztenst, ehhez képest most már arról szólnak a hírek, hogy hamarosan szétválasztják a felületen a Windows Search-öt és a Cortanát (és akkor talán kisebb eséllyel fordulnak elő ilyen ronda bugok: [link] ). Pedig amúgy a Cortana jól működött a Windows Phone-on, nekem is volt és szerettem. De a mai napig alig tucatnyi nyelvet támogat, és kb. felét sem tudja annak, amire tervezték.


Maga a Windows kernel jó, az alaprendszer is jó, a ráépülő szarok lassítják. Maguk a Windows szolgáltatások, amik miatt egy hatalmas nagy bloatware fos az egész, a vacakabbnál vacakabb driverek, a vírusírtó, ami most már lassan minden ellen IS véd, csak sok esetben épp nem jó semmire...


De a tőzsdén nem lehet azzal előrukkolni, hogy "igen, megcsináltuk, kijavítottuk az elmúlt 5 év összes komolyabb hibáit (már csak 28000 nyitott bejegyzés van a bugtrackerben...)", hanem ott olyanokkal kell előjönni, mint hogy dark theme meg light theme, amit amúgy már minden Linuxos DE tud 20 éve.

A fejlesztők nem szándékosan írnak orbitális bugokkal megtűzdelt kódot, egyszerűen csak hatalmas a nyomás a részvényesek és a menedzsment részéről, mert muszáj félévente előrukkolni könnyen eladható, hangzatok újdonságokkal. Az nem számít, hogy egy-egy frissítés letörli a doksijaid, 150%-on pörgeti a procit, stb., mert a számok őket igazolják. A Windows 10 részedése folyamatosan nő a korábbi rendszerek kárára, ill. az alternatív rendszerek részesedése sem növekedett számottevően. Látszólag tehát a Windows 10 több, mint tökéletes.

Én naponta 400 gépet menedzselek, plusz az otthoni gépeim, az asszony laptopja, a gyerekek gépei, hívnak ismerősök is gépet javítani, olykor bevállalok egy-egy pénzes melót is... vannak néha elképesztő dolgok. Mikor a Windows update a 200 tökugyanolyan asztali konfig közül 198-ra felmegy, a maradék kettőn csak egy használhatatlan hibakódot ad, kézzel kell frissíteni... vagy mikor két napig szopsz azzal, hogy felszenveded az MPIO-ta Failover cluster managerre, a doksi szerint csinálsz mindent, és két nap szenvedés után egy orbitális BSOD a vége... meg amikor 10 gépből 9 el tudja érni a megosztást, a maradék egy "Handle is invalid" hibakódot ad, csupán azért, mert egy KBxxx nem tudom hányas kis updatecske fennvan, és először le kéne szedni... ilyenek.


És még van pár műszaki megoldás, ami lassítja a Windowst, mint pl. a registry kezelés, az NTFS sem egy sebességbajnok, a "mindent bele" 800 megás driverek, stb., de ezek viszonylag apróságok azokhoz az emberi tényezőkhöz képest, amikről fentebb írtam.


Én ha tehetem, inkább Linuxot használok. Még a belefordított bináris blobok mellett is jóval gyorsabb tud lenni, és amikor látod, hogy a Pentium 2020M laptop procin gyorsabban fut a Linux, mint az i5-ös asztalin a Windows 10... az egy élmény. Ezért váltottam még évekkel ezelőtt. Szembesültem azzal, hogy egyszerűen felesleges az, amit a Windows 10 nyújt, és hogy évről-évre lassabb a gépem, miközben a használati szokásaim nem változnak. Nekem könnyen ment a váltás, én még a DOS korszakban kezdtem, nem félek a paranccsortól, és akkoriban is sok ingyenes, opensource programot használtam, amikből volt Linuxos (több is eleve Linuxon kezdte, aztán lett portolva Windowsra).

De a Linux mellé kell egy hozzáértő. Ott is vannak rejtélyes hibák (bár szerintem elég ritkán), könnyen össze lehet kuszálni a rendszert már csak azzal is, hogy más verziós repókat veszel fel vagy rosszul veszed fel ( https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__.. ), és ilyenkor a kevésbé hozzáértő nem fog órákat googlizni meg szenvedni, fogja és újratelepíti az egészet, vagy tesz fel egy Windowst. Én is csináltam magamnak több órányi pluszmunkát csupán azzal, hogy Debian Jessie-nek beraktam az akkor még testing Stretch repóit és lefrissítettem pár csomagot... azt a szopást, mire abból kijöttem...

Nameg a Linuxhoz nem árt olyan gép, amihez van normális driver, különben nem fog menni, vagy nem úgy, ahogy kellene.


De amúgy, ha az ember már képben van valamennyire a Linux-szal, akkor a javítás könnyebben meg, mint a Windowsnál. Kevesebb a semmitmondó hibaüzenet, sok hibára elég csak rákeresni, ...


Válaszolva a felvetéseidre:

"Teljesen felesleges a vírusírtó a nagyidnak szintén csak a számitógépet fogja."

Ez nem így van. A közhiedelemmel ellentétben, nem kell emberi beavatkozás ahhoz, hogy vírusos legyen egy gép. A neten százával vannak bolyonganak az olyan botok, akik folyamatosan portscannelik az elérhető IP címeket, és a nyitott szolgáltatásokon keresztül próbálnak betöni. Ha üzemeltettél már szervert, és nézzegetted az auth logokat, akkor tudod, miről beszélek (bár szerintem fogalmad sincs róla...).

Ha nincs vírusírtód, tűzfalad, és nincs frissítve a rendszered, akkor egy ismert sebezhetőségen keresztül feltörhetik a géped. Tűzfalnak a legtöbb otthoni, olcsó kis router is megfelel, de az számít, hogy ISP szinten NAT mögött vagy-e, mert az már eleve megnehezíti a portscant.


"A windows rendszerek szándékosan úgy vannak kialakítva hogy a kártékony programok mindenhez hozzáférnek."


Ez természetesen nem igaz. A hiba ott van, hogy a Windows szó nélkül hagyja, hogy a user a rendszergazda fiókot használjon mindennapi tevékenységeire, így aztán persze, hogy mindenki mindenhez hozzáfér. Én megcsináltam azt, hogy frissen telepített Windows admin fióknak jelszót állítottam be, és egy mezei felhasználói fiókot adtam a usernek. Két nap múlva hozták vissza a gépet, hogy vegyem már ki a jelszót, mert baromi idegesítő.


"A programokat nem lehet normálisan eltávolítani."


Ez leginkább a szoftvergyártók hibája.


"100% ban ki van a rendszer téve a vírusgyártók, és a külsős szoftvergyártók akár pistike vacak programjának kénye kedvére."

"Kikerülhetetlen a számitógép gyakori telepítése."


Természetesen ez sincs így, csak ésszel kell használni a gépet. Nem szabad összevissza feltelepítgetni minden szutyok programot, néha takarítani kell, stb.


"Ha meg csak akkor frissül ha tényleg kell és a felhasználó kéri, akkor rendszer sem esik szét."


Azért Linuxon is van példa arra, hogy ez-az nem működik frissítés után. Bár nekem csak egyszer volt olyanom, hogy a Samba frissítés után nem volt hajlandó elindulni, de facebookos csoportokban, redditen, fórumokon lehet találkozni szerencsétlen áldozatokkal.

2019. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
A visszajelzések alapján az ismerőseimet idegesíti a minden féle hibaüzenet. Hobbiból csinálom kis fizetés kiegészítésként, és mert szeretem csinálni. Nem dolgozok több száz géppel egyszerre. Heti 2-3 darabokat szoktam telepíteni, visszajáró ismerősöknek és azok barátainak. Ők ajánlanak engem és így a hivatásosokkal ellentétben a problémás ügyfelektől is meg vagyok kímélve. Én tisztában vagyok a leírt dolgokkal, de gyakorlatban más a tapasztalat. Privátban felesleges a gépre erőltetni minden féle tűzfalat és vírusírtót. Informatikai üzletben ha felrakják elmondhatják hogy biztonságban tudhatják a felhasználó gépét. És egy jó ok is arra ha gondot okoz újabb pénzt lehessen lehúzni az ügyfélről. De az első dolog hogy meg van beszélve ki mit szeretne. Abból már le lehet szűrni kell e vagy sem. Van olyan ismerős aki hoz visz autóval, sőt kaját is készít. Megéri sokaknak hogy ne csak félig meddig legyen a gépe megcsinálva. Felhasználófüggő hogy kell e vírusírtó és tűzfal, vagy komolyabb biztonsági megoldás. Sok helyen ez kifejezetten csak problémát okoz ha alapból felkerül. És az elmélet, az elképzelések és hogy ez gyakorlatban hogy működik a kettőnek semmi köze egymáshoz. Nekik az kell gyorsan működjön a gép, és ne zaklassa őket hülyeségekkel. A vírusírtókra nagyon sok a panasz, minden féle felesleges üzenetekkel bombázzák a felhasználót. Közülük vannak olyanok amelyek látványos rendszerlassulást okoznak. Olyannal még nem találkoztam ami csendben dolgozott volna. Aki nem telepít minden féle ismeretlen forrásból származó programot annak felesleges. Folyamatosan vonják el az erőforrásokat a rendszertől. Nem ritkán okoznak rendszerösszeomlást mert megzavarják más programok működését. Ha valaki úgy dönt hogy mégis telepítget és ez végett a számítógépe meghibásodik az nem az már én hibám. Magának olyant rak fel amit akar. Egy idős meg hozzánem értő embernek ez csak nyűg, egy újabb hibaforrás. Aki úgy dönt hogy minden féle vackot telepítget azt nem fogja megvédeni az sem. Az internet felöl szerverekre törnek be illetve olyan alkalmazásokra amik felhasználókat tud fogadni. Ilyenek ezeken a gépeken nem futnak. Ha mégis lenne ilyen gond hogy vírusos lesz a gép akkor rakok fel valamit. De akiket ismerek van hogy 1,5 év múlva szól hogy valamit elállított. És vírusírtó nélkül egy deka vírus sincs rajta. Most akkor folyamatosan terheljem le neki vele a rendszerét? Illetve feleslegesen idegesítse? Nincs értelme. Senki nem azért tartja a gépet hogy lássa milyen szépen jelezget a vírusírtó hogy védve van a gépe. Meg hogy gondol egyet a gép és elkezdi magát frissítgetni. Gyors legyen, működjön, ne zavarjon, akiket ismerek nekik mind ez kell. Senki eddig nem panaszkodott hogy miért nem frissítgeti magát. Meg hogy vírusírtó kell neki. Pont hogy az ellenkezőjét tapasztalom. Ezek lehet egyik oldalról megoldanak valamit. De másik oldalról sokkal több problémát tudnak okozni mint amit megoldanak. Ha valaki kéri, felrakok neki vírusírtót meg külön tűzfalat. De alapból felrakni egy hozzánem értő számára, neki csak problémát okoz. És egy idősebb valaki nem fogja befertőzni a gépét. Ezt elméletben lehet cáfolni, de gyakorlatban más a helyzet.
2019. szept. 5. 19:03
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

2017 augusztusában vettem a laptopomat, AMD A12 2,5Ghz, 16gb RAM, 1Tb HDD. Feltelepítettem a Windows 10 Home-ot, egy AVG Free-t és vígan megy mind a mai napig. Nem lassú, fel se törték, nem pörög túl. Én nem gondolkodom ezen a dolgon sokat. Megy-e amikor szükségem van rá? Igen. Tudom-e könnyedén használni arra amire akarom? Igen. Ennyi.

Az, hogy a Microsoft kémked-e utánam? Heh, ha kiváncsi a heti egyszeri Hearthstone játékomra és a Youtube-on nézett videóimra akkor nagyon tudom sajnálni. :D

2019. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Sok programozó munkájával személyesen sikerült megismerkednem. Tapasztalatokkal rendelkezem a régi idők biztonsági rendszereiről és a mostaniakról. A nagy cégek mint a Microsoft, Google, és a társai nem kis mértékben dolgoznak SZÁNDÉKOSAN az ügyfeleik ellen. Azt elfelejtitek hogy a felhasználókon kívül még sok mindenki beleszól itt abba hogy mit hogy csináljanak. Köztük a politikai hatalmak és más és főként saját önös érdekek is. És sok ezek közül teljesen szembe megy avval amit a fogyasztók elvárnának.Amit sokan véletlennek hisznek. Meg biztonsági hibának hiányosságnak az sok esetben SZÁNDÉKOS. Nem lehet őket perelni mert a törvény az oldalukon áll! Ha beépítenek egy hátsókaput és abból ki tör a balhé, már előre meg van írva a szakemberek által gondosan kifejtett magyarázat.


Baj esetén


- Lassú a gép régi hardwaren, minden féle komlikált beállítás van csak éppen a lényegesek hiányoznak teljes egészében= Ez semmiképp sem szándékos. Túlterhelt a csapat, nem jó a légkör. De a lényeg hogy ki van magyarázva hogy ez nem szándékos. Bizonyítani meg nem lehet ha direkt az is.


- Beépített hátsókapu= Biztonsági rés, felhasználó hibája,


- A felhasznállóra kényszerített telefonszámának és Email címének kényszerített kikérése. És ha visszaélnek az adattal. Egyszer csak kopogtat a jard mert nem tetsző dolgokat írtál egy fórumon= Spammerek, bootok elleni védelem, kétlépcsős azonosítás nehogy feltörjék a fiókodat.


- Szétbarmolja a gépet a vírusírtó és a frissítések= Semmi köze a tervezett elévüléshez. És nem üzleti fogás hogy minél több bőrt húzzanek le a felhasználóról. Ha nincs fent vírusírtó meg a folytonos frissítés. Feltörik a géped, meg nem tudhatod magad biztonságban. Tele lesz vírussal a géped amik szinte maguktól másznak oda fel.


És lehetne sorolni.


Mind olyan megvan a jól kidolgozott üzleti magyarázat. Amit nem lehet megcáfolni. Nem lehet rajta fogást találni. De a valós életben teljesen másképp van.


ÉS A LÉNYEG MINDEN INTERNETEZŐNEK!


Ehhez vegyük hozzá hogy az érdekek által érintett témák tele vannak a cégek által finanszírozott kommentelőkkel. Naivítás azt hinni hogy ezek az érdekek szerte az interneten nem befolyásolják és irányítják a közösségeket hogy a témák a kedvük szerint történjenek. A nagy fórumokon mind látni, hogy akik evvel szembe mennek azokat KICSINÁLJÁK. Ha felmentek bármilyen témára ami komolyabb érdekeket érint. Garantáltan tele van a beépülő emberkékkel. Ezt szintén tapasztalatból mondom. Semeddig nem tart nekik kicsinálni azokat akik nem a szájuk ízük szerint beszélnek. Ezek komoly üzleti érdekeket érintenek. És aki azt hiszi hogy ez nem így megy az hatalmasat téved! És nem egy cég és politikai által finanszírozott emberkékről van szó hanem egy tucatról. Akik átlag kommentálóként jelennek meg. Akik tucatjával jönnek oda minden témához ami az érdekeiket érinti.

2019. szept. 11. 11:48
 15/34 A kérdező kommentje:
Régen nagyon sok biztonsági rendszert teszteltem. Windows XP alatt még nagyon jó konfigurációk voltak. És voltak olyan biztonsági programok ami egy az egyben lényegretörőek voltak. Windows 10 alatt ezek szinte majdnem hogy teljesen eltűntek. És nem kicsit lezüllöttek. Ma már egy sincs fent a gépemen. Se tűzfal, se vírusírtó a frissítések is ki mióta az első Windows 10 megjelent. Linux alatt meg pláne. Felesleges zaklató üzenetek meg az előre beállított idegesítő üzenetek kiiktatásával történik egy tiszta telepítésnél MINDIG! Ha csak nem saját készítésű a telepitő. Ma már nem idegesítem magam vírusírtókon, frissítéseken. Illetve hogy minden alkalommal ugyan azokra a hülyeségekre vonja el a gép a felesleges hibaüzeneteivel, és figyelmeztetéseivel. Használni akarom a gépet. És nem azon idegeskedni hogy önálló életre keltik ezek a hülyeségek. Szeretnék valamit csinálni, és nem tudom mert az aktuális hülyeségeit kell javítanom a rendszernek. Ha ezek annyira jók lettek volna, ma nem avval kezdeném hogy ezeket a dolgokat sorra iktatom ki. Windows 10 esetén már sajnos ezeket művészet kiiktatni.
2019. szept. 11. 12:20
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, lehetséges, sőt, biztos vagyok benne, hogy van valóság alapja de a legnagyobb réteget, azaz az átlag embert nem érdekli. Nagyon túl van lihegve a dolog. Ha akarnak, úgy is tudnak kémkedni bárki után, nekik nem akadály egy Windows vagy Linux sem. Kár ebbe ilyen mélyen bele lihegni. Ha ennyire aggódsz kapcsold ki a gépet és no problem. Amúgy sem tudsz se te, se én, se más tenni ez ellen még akkor sem, ha itt ódákat írsz.
2019. szept. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
71%

Köszönöm :)


Ezzel az írásoddal bebizonyítottad, hogy a föld lapos, és a fény azért nem látszik a fekete felületen, mert úgy szórja szét a fényrészecskéket, hogy ne menjen bele a szemedbe....


A mamikának biztos, hogy nem kell olyan szuper védelem, mert csak "facebookozik": Biztos vagy ebben? Pont azért kell az övére jobban odafigyelni, mert könnyebben megvezethetőek, elhiszik azt, amit a felugró ablak kiír.... " van 75 vírus az Ön gépén! kérem töltse le a vírusírtót, csak 79999 Ft-ért...." Gratula. Szerintem ennek fuss neki mégegyszer.


Tudod, csodálkoznak, hogy miért ilyen kicsi a % os arányom. Azért, mert segiteni jövök ide, de sok "okoskodó" butaság miatt elgurul az a bizonyos már nálam is, és ajánlom a Google használatát, mielőtt az égbekiáltó , butaságokat kérdezik meg itt.....

2019. szept. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nyugodtabban fogalmazok :)


Kell a frissítés, mert sok lyukat foltoznak be. De pont ez miatt érdemes időszakonként olyan telepítőlemezt létrehozni, amelyek ezeket alapban tartalmazzák. A frissítések telepítésekor az utána maradó töredékek, és módosítgatások azok, amik jobban lassítanak. Tiszta friss telepítésnél, amikor az aktuális frissítések a telepítő részét képezik, nincs annyi felesleges szemét, nem keresget a regisztrációs adatbázisban már letörölt fáljokat... gyorsabb. Viszont ezt valakinek meg kellene csinálnia.....


Macera, mert te is tudod, hogy úgy mennek be az emberek a szervízbe: "De az adataimat kérem, hogy állítsa vissza, mert a mamámé, és már megszokta a kinézetet". Te meg fél napig szívózol vele, mire visszaállítod az eredeti állapotot..... lehetőleg a 80 ezer képpel együtt 75 különböző mappába, természetesen jelszavakkal védve, amik miatt telefonálgatnod is kell... és max egy 10-est vagy bőkezű emberke esetén 13-ezret kerestél vele.

2019. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy idős ember nem azon akar idegeskedni hogy minden féle zavaró dolgot csinál a gépe. A frissítés és a vírusírtó pont ilyen. Valószínűtlen hogy le töltsön majd futtasson egy programot aki végképp nem ért hozzá. Windows alatt figyelmeztet, Linux alatt jelszót is kér. Véletlenül nem lehet semmit telepíteni. Egy felugró ablaktól csak mert ráklikkel nem lesz vírusos a gép. Ahol mégis az lesz ott a szoftverben van súlyos hiba. Amin meg a vírusírtó nem segít.


Nálunk a családban senkinél nincs tűzfal, frissítgetés, vírusírtó. Volt egy ideig de nem volt értelme.


"(Lejár az ön licence, frissítse a vírusírtóját, az ön vírusírtója elavult, frissítés sikertelen.)"


Egy, egy nagyobb crackelt játék vagy más program beszerzése után mindig becsúszott valami. Semmit nem ért egyik vírusírtó sem. Az egész gépet kellett mindig újra rakni. Egy kis részüket találják meg ezeknek a vírusoknak. Ha meg egyszer már futtatásra kerültek, egyik sem távolítja el utólag a vírust nyomtalanul. Tévedés hogy ha egyszer már telepítésre került, akkor maradéktalanul eltávolítható! Csak is mielőtt még telepítve lenne addig távolítható csak el nyomtalanul.


Ha valaki rendszeresen úgy használja a gépet, hogy be tud kapni vírusokat azt nem fogja az sem kivédeni. Rakhatja vagy rakathatja a rendszert újra, vírusírtó ide vagy oda. De ha a szoftverben nincs valami súlyos biztonsági rés. Pusztán weboldalak meglátogatásától nem lesz senkinek vírusos a gépe.


Csomó filmet nézünk kalóz oldalakon, pornót is amik tele vannak pénisz növelő meg kaszinós reklámokkal, előugró ablakokkal. Mégis tiszta a gép!

2019. szept. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
66%

Hiába próbálod magad hűdenagy szakembernek beállítani, akinek 90+ IQ-ja van, az látja, mekkora hülyeségeket írkálsz.

Amit írsz, teljesen alaptalan és következetlen, tipikus két filléres konteó.

Csak kérdem: miért építene a Microsoft meg a Google a termékeibe hátsó kaput, mikor az összes Intel és AMD prociba alapból van távoli menedzsment, amúgy meg bármelyk firmware-be lehetne tenni?


"Lassú a gép régi hardwaren, minden féle komlikált beállítás van csak éppen a lényegesek hiányoznak teljes egészében"


Mesélj, mi hiányzik neked?


"- A felhasznállóra kényszerített telefonszámának és Email címének kényszerített kikérése. És ha visszaélnek az adattal. Egyszer csak kopogtat a jard mert nem tetsző dolgokat írtál egy fórumon= Spammerek, bootok elleni védelem, kétlépcsős azonosítás nehogy feltörjék a fiókodat."


Windowsba be lehet lépni helyi fiókkal is, és akkor nem kér semmilyen jelszót meg e-mail címet. Amúgy mégis mit kezdenének a telefonszámoddal, szerinted? Felhívnak éjfélkor és belelihegnek a kagylóba? Vagy felhívják a szextelefont a nevedben? :D

Hozzád hányszor kopogtatott a jard, vagy hány ilyen esetről hallottál a környezetedben? Amúgy ahhoz minek is kéne e-mail cím (amit egyébként sem alkalmas egyedi hitelesítésre semmilyen értelemben), mikor az ISP-nél úgyis ott az IP-d, a MAC címed, visszamenőleg legalább fél évre...?


"Mind olyan megvan a jól kidolgozott üzleti magyarázat."


Neked meg csak alaptalan konteóid vannak.


"Ehhez vegyük hozzá hogy az érdekek által érintett témák tele vannak a cégek által finanszírozott kommentelőkkel."


Ha megfejted, hogy én kinek a bérkommentelője vagyok, kapsz egy Lottó szeletet! :)

2019. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!