Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tömörítő program Windows 95-re?

Garpe kérdése:

Tömörítő program Windows 95-re?

Figyelt kérdés

Olyan tömörítő programot keresek ami fut Windows 95 B alatt (ez a WIN95 magyar kiadása, azaz nem igényel Internet Explorert és Active Desktopot - ergó semmilyen frissítést a telepítéshez képest) és lehetőleg nem Dos módban működik.

Kicsomagolásra kéne elsősorban.



2019. szept. 22. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
7Zip 9.20: [link]
2019. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Wikipédián általában van lista, hogy egy-egy program melyik verzióig támogatott operációs rendszereket. Kinézed a kedvenc tömörítődet (Winrar, Winzip, 7-zip) aztán rákeresel "old version" keresőszóval. Van pár online archívum, ami gyűjti a régi alkalmazásokat. Plusz mivel ezek általában néhány kilobájtosak, te magadnak is összegyűjtheted egy pendriver-ra vagy kompatibilitási okokból CD-re.
2019. szept. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos az élet nem ilyen egyszerű. Nyilván a Wikipédián sok minden fent van. Azonban ilyen pontos rendszer követelmények nincsenek sehol (miért is várnánk el azoktól, akik a "nem támogatott" [not supported] kifejezést használják).

Ettől függetlenül én is körbenéztem a Wikipédián először, aztán írtam ki ide.


A 7z legkorábbi beszerezhető változata a 3.x volt (Sourceforge-ról, az oldapps-ról nem lehet letölteni újabban semmit). Sajnos ez sem fut ezen a korai verzión az MSVCRT.DLL hiánya miatt. Próbáltam későbbieket is egyik sem megy.


A WinZip 6.3 Windows 95-ös verziója (s nem a win3.1-es) tökéletesen megy. A WinWorldPC-n találtam.

Remélhetőleg ez hasznos lesz a jövőben jövőknek.

2019. okt. 13. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!