Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 volt a gépen,...

Windows 10 volt a gépen, mellé akartam linux ubuntut? Többi lennt.

Figyelt kérdés

Windows 10 volt a gépen, mellé akartam linux ubuntut, de a fájlrendszert kereste, tovább nem jutott. Vissza nemtudtam lépni a windowsba, mert az NTLDR hiányzik. Ubuntuba próba verzióval betudok lépni, pendrive-ról, de pendrive-ra nemtudok mást rakni. Próbáltam más merevlemezről, másik partícióról, másik iso-fájlal, de egyikse működött. Valaki tud valamit ajánlani? Vagy, hogy mit másoljak be valahová?

UI: töröltem a windowsos partíciót.



2019. okt. 18. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Mit szeretnél? Windowst, Linuxot, vagy mindkettőt?

Ha Windows is kell, akkor tedd fel azt először, és legyen mellette még egy partíció a Linuxnak. Utána felrakod a Linuxot úgy, hogy a másik partíciót adod meg gyökérnek.

2019. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
85%

Ennek a dolognak komoly irodalma van. (úgy értem egy csomó leírást találsz a telepítés menetéről)


Ezt itt szerintem használni tudod.

[link]

2019. okt. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőt szeretném, a #2-nak jó az az oldal, eddig nem találkoztam vele. Megpróbálom. Próbáltam már pendriveról újra rakni a windowst, de ugyanazt írta ki. A Rufus-al jó lesz? Köszi a válaszokat!
2019. okt. 19. 08:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Még valami #1, először felraktam a wint, majd külön partíciora a linuxot. Illetve csak akartam, mert ext4-es fájlrendszert nem tudta idézem:"fájlrendszer felderítése". Hiába csináltam másikkal akkor se ment. Aztán meg gondoltam hibás, akkor leszedték egy másikat, lépek vissza a windowsba, de nem találja a fájlt...
2019. okt. 19. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Legközelebb külön hdd-re tedd a linuxot és a win-t tartalmazó hdd-t húzd le a telepítés idejére.


Így biztonságosabb szárazabb érzés. Telepítések sorrendje sem számít. Telepítési mód (uefi/legacy) sem számít ekkor.

2019. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Feltelepíted a Windowst, úgy csinálod meg a partíciókat, hogy maradjon üres hely a Linuxnak. Utána elkezded telepíteni a Linuxot, a partícionálásnál létrehozod neki arra az üres helyre az ext4-es partíciót, és azt adod meg gyökérnek. Ennyi, semmi több.

Ha valami nem úgy sikerül, ahogy tervezted, akkor valószínűleg rossz a pendrive vagy rosszul írtad ki az ISO-t.

2019. okt. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!