Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 10 része lehet egy...

A Windows 10 része lehet egy magasabb szintű programnak, amely a lakosság még jobban irányítás alatt tartására törekszik?

Figyelt kérdés

Megtaláltam, hogy ez a pofátlan kémprogram még a hangomat is elküldte a Microsoftnak? Például az utasításokat amiket adtam Cortanának. Elképesztő. Ugyanakkor amikre rákerestem online azokat is szépen elküldte nekik, vagy a helyszíneket ahol járta. Így már játszi könnyedséggel hozzáférhet egy hacker mindenhez amit rólam tudni kell, csak fel kell törnie ezt a trágya Microsoft accountot.

Vagy akár kormányok, állami szervek is tudhatnak rólam mindent, mert mi a garancia, hogy a b..zi, pénzéhes, pofátlan Microsoft ezeket a személyes adatokat nem adja ki a kormánynak ha az kéri azokat. Így elég valami rosszat beütnöm a böngészőbe, lehet már másnap kopogtatnak az ajtómon és bevisznek? Ez lenne a hosszú távú terv, hogy totális irányítás alatt tartsák az embereket, illetve ne legyen semmilyen privát szférájuk, titkolni valójuk?


2019. nov. 11. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mondhatom, az egyik legnagyobb ellenzője vagyok a 10-nek. Ennek ellenére azt kell mondjam, hogy ideje lenne elengedni a gyíkembereket, meg az alucsákót, és elolvasni azt a nyomorult EULA-t legalább egyszer.
2019. nov. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az EULA is csak akkor szép ha mindkét fél betartja nem? Honnan tudjuk, hogy a másik fél is betartja, illetve, hogy bárki is kötelezi őket a betartására?
2019. nov. 11. 19:53
 3/8 A kérdező kommentje:

1


Amúgy gyíkemberek ide vagy oda, minden hatalom álma az embereket a lehető leghatásosabban irányítani, illetve megmutatni nekik az utat. Tehát a lázadások, tüntetések, elégedetlenkedések elkerülése. Ebben nincs semmi gyíkember-teória, ez a tiszta valóság.

Miért ne dolgoznának azon, hogy ezt a lehető leghatékonyabb módon kiiktassák. Például egy ilyen mindenkinek minden adatához hozzáférő rendszerben játszi könnyedséggel ki tudnak iktatni valakit, aki esetleg másként gondolkodó vagy esetleg egy tüntetés szervezésén dolgozik. Ha mindig mindent tudnak mindenkiről, hogy épp mit csinál akkor simán uralni lehet a köznépet, teljes irányításuk alatt lehet tartani.

Gyíkemberrel lehet csúfolódni, de te sem és én sem tudjuk kisemberként, hogy milyen a játszam magasabb szinteken. Csak sejtéseink lehetnek.

2019. nov. 11. 19:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Paranoid skizo vagy? Azok vannak ilyen szintű konteókba hergelni magukat. Amúgy ki mondta, hogy kötelező Windowst használni?
2019. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen az vagyok, pont ezért kérdem. :)

És nem azért mert esetleg ilyen előfordulhatna, nyilván nem fordul elő ezt mindannyian tudjuk BIZTOSRA! Hiszen biztos tudnánk róla ha ilyesmi előfordulna. Épp ezért megbízhatunk a kormányokban, politikusokban, titkosszolgálatokban és még mágnásokban is, hiszen mind roppant őszinte emberek! Jaj de jó nekünk!

2019. nov. 11. 20:53
 6/8 Alex Fly ***** válasza:

Igen, az a szemét Microsoft szégyellhetné magát, amiért van pofája kezelni azokat az adataidat, amelyekre tételesen engedélyt adtál neki. Hallatlan!

És az is igaz, hogy semmi garancia nincs arra, hogy egy igen szigorúan ellenőrzött cég betartja a működését szabályozó törvényeket -azt az egy apróságot leszámítva, hogy ha nem ezt teszi, akkor azonnal lehúzhatja a rolót.

És természetesen boldog-boldogtalan arra kíváncsi, hogy Random Pistike meló után melyik sörözőben fogyasztotta el a komlószörpöt vagy hogy Cortanával milyen poreszt kerestetett magának, miközben nemzetközi vállalatok milliárdos értékű adatállományai teljes biztonságban vannak ugyanezen cég kezében...

Azonban nem állom meg, hogy meg ne kérdezzem: ha ezek ilyen problémát jelentenek neked, akkor mégis mi az oka annak, hogy mindezek ellenére rábízod ezen igen fontos adataidat a Microsoftra? Lehet, hogy neked mégsem annyira értékesek, mint nekik, ha egyszer minden garancia nélkül megosztod velük? De akkor meg mi a kérdés??

2019. nov. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Shaddark ***** válasza:

Ezeket beállíthatod hogy tárolja - ne tárolja, küldje - ne küldje.


- Nem hinném hogy az usa kormánya pont hozzád kopogtatna, más kormánynak meg nem fogja átadni.


Amúgy a Google-től tanulták ők is, ha gyíkembereket keresel ott kezd a keresést :)))

2019. nov. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Shaddark ***** válasza:

" Például egy ilyen mindenkinek minden adatához hozzáférő rendszerben játszi könnyedséggel ki tudnak iktatni valakit, aki esetleg másként gondolkodó vagy esetleg egy tüntetés szervezésén dolgozik. "


Szerintem ezen már túl vannak.

Manapság már ott járnak hogy befolyásolnak hogyan gondolkozz, miről mit gondolj. És működik is nekik jobbára.

Az angolokat simán kiléptették az EU-ból az amcsik :O

2019. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!