Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kb milyen rendszer teljesitmén...

Kb milyen rendszer teljesitményre számitsak ha egy 64bit win 8.1-et telepitek egy olany gépre ami tartalmaz 2x2gb 667 mhz ddr2 ramot dual chanelben illetve a cpu az 2,4 dual core?

Figyelt kérdés

2019. nov. 23. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a tároló gyors, tehát mondjuk SSD-d van akkor elfogadható lesz. Szaggatás-mentesen fognak menni az alap tevékenységek, tehát fogsz tudni böngészni, zenét hallgatni, filmezni, annyi hátulütője lesz, hogy komolyabb multitasking felejtős. Elégedj meg olyan 3-5 oldallal egyszerre, ami tartalmaz max 2 komolyabb lapot (tele tartalommal, pl Youtube), viszont szaggatást ekkor már tapasztalhatsz, illetve az ilyen tele csicsázott oldalak (flash tartalom és beágyazott videók hada) tuti nem fognak fluidan menni, még ha az az egyetlen megnyitott lap akkor sem. Ha csak 1 oldalon Youtube-ozol, akkor szerintem folyamatos lesz a lehetőségekhez képest (persze mást mondanál, ha egy mai komolyabb gépen böngésznél akárcsak fél percet is). Persze az ilyen tartalmaknál kérdés, hogy milyen videókártyád van. Ha integrált, akkor HD-ban fogsz tudni max szaggatás-mentesen Youtube-ozni, mivel a proci nem mostani darab és akkoriban igen gyengécskék voltak az integrált megoldások, mai körülmények között meg pláne gyengék. Általánosságban elmondható, hogy összetettebb oldalak meglátogatásakor (pl Youtube, főleg ha HD-ra állítod a felbontást vagy a csicsa oldalak) érdemes csak ezt az egy lapot megnyitni, ugyanis mind a GPU (ha integrált, akkor főleg), mint a RAM le lesz terhelve. 4GB hamar elfogy manapság. Ugyanez igaz régebbi játékokra is, ha olyat indítasz el amit még vinne a géped, akkor érdemes csak azt futtatni és lehetőleg minden mást bezárni.

Találkoztam már ilyen géppel, igaz abban valami 3GHz körüli Intel Pentium D volt (2 magos, Socket775) asszem ugyanennyi RAM-al, meg valami béna videókártyával, de meglepően jól futott miután a HDD betöltött normálisan. Semmi sem akadozott rajta, több videót is meg tudtam nyitni. Nagyjából az azon a gépen tapasztaltak alapján próbálom a te konfigodra learányosítva körül írni mire számíthatsz.

2019. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
volt benne egy nvidia quadro fx 1500 256 mb vga, de integrált az nincs, kerestem valami olcsot, hogy le teszteljem, hogy valóban a vga a hibás, de ez meg ugye nem igen való intelhez, ATI HD3450 256MB DDR2 LOW profil ráadásul "kokányoltam" mert le kellet szedni a kártyán a hátlapot, hogy be tudjam rakni és csak dp-s catoló van rajta, kellet + az átalakitó.
2019. nov. 23. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Windows 8.1 egy nagyon jó, stabil oprendszer. Ezen a gépen nagyon jól fog menni.
2019. dec. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!