Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Microsoft miért nem képes...

A Microsoft miért nem képes legalább olyan jó operációs rendszert írni, mint a Windows 7?

Figyelt kérdés

Ráadásul egy-két termékük totál jó, operációs rendszert miért nem tudnak csinálni?

Miért nem olyan stabil, mint az Android?


A Windows 7 nyugdíjazása kapcsán jár ez a fejemben, és egyébként engem tényleg érdekelne, mi zajlik a háttérben, már amennyire tudni lehet.


A Macről se azt hallani amúgy, hogy botrány lenne...


2019. dec. 10. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
A személyi számítógépek kb. 80 százalékán Windows van, ezen belül egyre nő a Windows 10 aránya. Tehát jó a rendszer, a fejlesztők hátradőlhetnek.
2019. dec. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem, mi a bajod a 10-el ?

Mint ahogy a 7-tel, a 10-el sincs a világon semmi baj.

A Windows 7 megalkotásakor nem nagyon fektettek nagy hangsúlyt a lopott, tört rendszerek stabilitási védelmére, mert akkor még nem volt divat hogy egy 8 éves taknyos gyerek rendszert telepít.

ma már ott tartunk, hogy a kis pisis Pistike letorrentezik egy Ilyen-olyan módon megbuherált Windows 10 telepítőt, felrakja anyukájának a 10 éves laptopjára, és utána jön a sírás-rívás, hogy nem stabil a rendszer, meg így meg úgy.

Ez az általános vélekedés, amit a kérdésben sejtetsz, nagyjából innen ered.

2019. dec. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

azért nem annyira jó mint az Android mert az az Android az taljdonképpen LINUX, és a Linux az mindenben jobb!


amúgy nincs semmi baj a win10-el, tekintve hogy a "kis puha" terméke nem is annyira rossz...

2019. dec. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
A Windows 10 szerintem mérföldekkel jobb, mint a Windows 7 volt.
2019. dec. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én eddig bárhol láttam / használtam Win10-et, mindig csak a probléma volt vele...

Például a bug a tálcán levő hangerőszabályzóval vagy a kékhalálok.

2019. dec. 11. 09:44
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ó, így már mindjárt más. 🤣
2019. dec. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen bug van a hangerőszabályzóval?
2019. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Meg milyen kékhalálok? :)

Win 10 alatt még nem láttam kékhalált. Win7 alatt, ha egy rendszert tartalmazó merevlemezt vagy SSD-t átteszel egy más felépítésű gépbe, a Win7 megpróbálja betölteni a már telepített illesztőprogramokat, függetlenül attól, hogy egy teljesen más gépről van szó. Na ebből szoktak szép kékhalálok lenni.

Win10 ezt a helyzetet simán lekezeli, megkeresi a megfelelő drivert ha elérhető, ha nem, akkor pedig inkább nem is tölt be semmilyen drivert.

2019. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem ez volt hónapokig, míg végre csendben eltűntette az egyik Update:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Kékhalál pedig kb egy hete, de a csodás tavaszi frissítés után egyszerre több is.

2019. dec. 11. 11:01
 10/10 anonim ***** válasza:
34%
Nekem semmi problémám a win0-zel, a kezdetektől használom, soha nem volt kékhalál sem egyéb probléma, frissítések is rendben és gyorsan lefutnak, egyik frissítés után sem volt még gond.
2019. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!