Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Problémát okoz az, ha 2020....

Problémát okoz az, ha 2020. január 14 után is Windows 7-et használok?

Figyelt kérdés

Konkrétan céges gépről van szó.

Az a gond, ha lecserelélnék a rendszert, mindennel csak a bajom lenne, alapba elavult programokat használok, olyan adatbázisokat például, amit az Office 2007-től felfelé már nem hajlandó normálisan kezelni. Vagy egy Excel tábla, mikor elmentem, kiirja hogy a régi Office verzióban készült és ezt meg azt nem tudja menteni úgy, aztán az egészet tönkrevágja egy kompatibilitási probléma.


Nem járok veszélyes oldalakra, van Eset Internet Security a gépen, soha életemben nem szoktam a privát oldalaimra bejelentkezni céges gépen, általában a mobilomon szoktam netezni, mert gyorsabb rajta a net kb, mint a cégnél.

A programok is külső adattárolókon vannak, külső merevlemez, plusz szerverre a biztonsági mentés.



2019. dec. 22. 10:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nekem például abszolút nem hiányzik ez a sok beépített újítás a Windows 10-ben.


Nincs gondom egyébként vele, meg természetes, hogy haladni kell a korral, mindig újabb és modernebb dolgok jönnek ki.

De arra rétegre is gondolni kellene, akiket nem érdekel a hardverek újítása, nem érdeklik a modern dolgok, hanem csak a megszokott rendszert szeretnék használni, amiért anno fizettek.

Gondolok itt az 60+-os korosztályra, a nagymamára, aki csak arra tudja használni a gépét, hogy receptet keressen a neten, meg a Facebookon képeket nézegessen.

Őket nem fogja érdekelni a beépített Spotify meg Xbox One meg akármi... mivel azt sem tudják mi az.

2019. dec. 25. 12:08
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Problémát okoz az, ha 2020. január 1 után is Windows 98-at használok?


Nekem például abszolút nem hiányzik ez a sok beépített újítás...

2019. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Újítások révén arra gondoltam, hogy bele van integrálva szinte minden, amire egy tök átlagos számítógép felhasználónak semmi szüksége nincs.

Nyilván a fiatalabbak, a modernebb gondolkodású idős-közép korosztály megtudja ezeket szokni, nincs az újítások ellen, de itt azokkal szúrnak ki, akiknek a számítógép ismerete kimerül az alap dolgokban (böngészés...stb)

2019. dec. 25. 15:26
 15/20 anonim válasza:
100%
Hát nem tudom, én eddig Windows 7-et használtam, eddig soha nem volt közöm a Windows 10-hez, de nem rég megvettem és fel lett telepítve, őszintén szólva úgy használom a Win10-et, mintha mindig is ezt használtam volna. :D Egyből ráállt a kezem mi hogy és hol van benne. Egyáltalán nem idegenebb vagy bonyolultabb nekem, mint a Win 7 volt.
2020. jan. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Problémát okoz az, ha 2020. január 10 után is Windows XP-t használok?

Nem.

Kérdező: nem okoz problémát.

2020. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
11 nap múlva is maradok a Windows 7-nél, mert nincs nála stabilabb rendszer, ami gamingre is faxa, nem csak az, hogy kevesebb RAM-ot használ, meg gyengébb CPU-val is megelégszik
2020. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

#14

Azokkal is kiszúrnak, akiknek nincs megfelelő gépük az újabb Windowsok futtatásához

2020. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#18: igen, engem is nagyon bosszant hogy megszüntették a win98 és ME támodatását..

Így most mi lesz (lett) azokkal akik régi gépébe max 32MB ramot lehetett rakni a 486-os proci mellé???


A win7 is csak 10 évig volt támogatva, pedig az emberek csak 20 évente vesznek új hardwert.. ;)

2020. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

#19

Elvileg megvan a Windows 10 ajánlott gépigényéhez szükséges hardver bárkinek, mégis lassú. És ez azért van, mert a háttérben sok szar, kém cucc fut (Igen, MSDN telepítő, vagy Media Creation Tool-os), pocsékul kezeli a RAM-okat, a processzort teljesen leszívja, hogy hadd ne tudjon már megfelelően dolgozni, lassú rajta szinte minden...

Ezek alapján gondolkodj el a Windows 10-ről. Ezekért szoktam fikázni

2020. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!