Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy gépbe van egy nagyobb,...

Ha egy gépbe van egy nagyobb, meg egy kisebb merevlemez és létrehozok egy RAID1 tömböt, aminek a kapacitása a kisebb lemezével lesz ugye egyenlő. A nagyobb lemezen a fennmaradó helyet még lehet partícionálni, vagy az kárba vész?

Figyelt kérdés
Páldául van egy 1 TB, meg egy 2 TB lemez. Ha itt RAID 1 tömböt akarok létrehozni, akkor az ugye 1 TB méretű lesz. A maradék 1TB-on még lehet majd egy új partíciót létrehozni, vagy az a hely kárba vész akkor?

2019. dec. 31. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Szoftveres raidnél felhasználható a maradék hely, mert ott a lemezek hozzáférhetőek maradnak és egy szoftver speciális partíciókat kezel raid tömbként. Hardveresnél nem, mert ott nem lehet közvetlenül elérni a merevlemezt.
2019. dec. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szoftveresre gondoltam, amit a win 10 lemezkezelőjével hozok létre.
2019. dec. 31. 23:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Józan paraszti ésszel megközelítve a kérdést, én úgy indítanék hogy eleve két részre partícionálnám a 2TB-os lemezt.
2020. jan. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az oka, hogy szükséged lenne egy 1TB-os tükrözésre?
2020. jan. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak kicsit paranoiás vagyok, mi van ha az egyik tönkremegy? Jó, igaz, ha táphiba miatt megy tönkre,akkor majdnem valószínű, hogy mindkettő tönkremegy,de abból én minőségit vettem. A vinyók amúgy is gyakran tönkremennek. Elég fontos adatok vannak rajta, igaz, mentegetek egy külsőre is, de én automatikus mentéssel lennék nyugodt. A 2 TB maradék 1TB részén meg nem pótolhatatlan adatok lennének. Köszönöm a válaszokat.
2020. jan. 1. 08:04
 6/9 anonim ***** válasza:

3: Józan paraszti ésszel egy hardveres RAID esetén nem partíció hanem lemezek szinten kezeli a HDD-t, tehát a tömb létrehozásakor törli az összes partíciót.

Szoftveres esetén meg mindegy a sorrend.

2020. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#3, #6-nak:


Jó'van na!


Ez a lehetőség bennem is felmerült, de mivel gyakorlati szinten még nem foglalkoztam a kérdéssel, ezért olyan tanácsot próbáltam adni amely problémát biztos hogy nem okoz!


Ha úgy van ahogy mondod, akkor legfeljebb a kérdező tapasztalta volna hogy miért volt haszontalan a tanácsom.

2020. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is így használom. 2 TB HDD RAID-ben van és van egy külső 2TB-os havi mentésre...
2020. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, én kérdeztem. Én ehhez az igényhez nem tükörben futtatnám a winyókat. Én is szeretem biztonságban tudni magam. Cégesen egy syncback szoftverrel mentegetek előre programozottan, naponta, szerverre. Van [/volt] free verziója is, otthon egy Asus AC66U-B1-re dugtam egy 1TB-os SSD-t, és a fontos mappák mindenki gépéről vasárnap délben, ebédkor mentődnek, ekkor minden gépet bekapcsolok.

Illetve a céges adatokról csinálok egy VeraCrypt-tel titkosított hordozható SSD-re is másolatot, amit hetente hazaviszek. (Azért titkosított, hogy útközben ha karambolozok és elvisz a mentő, a GDPR miatt az adatokhoz ne férhessen hozzá senki, ha kikerül a felügyeletem alól.)

2020. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!