Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van még 32bites PC amire...

Van még 32bites PC amire windows 10-et fel lehet rakni?

Figyelt kérdés

Árulnak még egyáltalán 32 bites PC-t?


Vagy ha a Windows 10 64 bites telepítőt használom az tuti jólesz mindenre?


2020. jan. 19. 11:18
 1/8 fukapapa27 ***** válasza:
Ha a gépet képes a 64 bites rendszere és több mint 2Gb ram van akkor arra természetesen azt kell telepítened, mert a 64 bites már képes kezelni a 2Gb-nál több memóriát a 32 bites az csak 2Gb-ig kezelte, úgyhogy ha 32-est teszel a gépedre hiába lesz a gépedben pl.:8 giga a Windows csak 2 gigát fog látni és kezelni! :)
2020. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát igazából a 32 butes rendszer 4GB memóriát képes kezelni...összesen. Állítólag ebből le kell vonni a videokártya memóriáját is (integrált esetén ez egyértelmű), de mint ha a dedikáltra is vonatkozna ez az állítás ha jól emlékszem (okát nem tudom/értem). Az viszont biztos, hogy alaphelyzetben egy alkalmazás max 2GB memóriát használhat fel, ez a korlát 64 bit esetén sokkal nagyobb.

Viszont a 64 bites alkalmazások több memóriát is igényelnek, így 4GB memória alatt nem biztos, hogy előnyös a 64 bites rendszerek használata, de felette már kötelező.

Ma már teljesen általános a 64 bit, nem kell attól tartani, hogy valami nem támogatja (amúgy meg a 64 bites rendszerre telepíthetőek a régebbi, 32 bites alkalmazások is és többnyire gond nélkül futnak...ezért lesz két Program files mappa (sima és x86-os).

Az utolsó, csak 32 bites asztali processzorok az AMD Athlon XP és a Pentium 4 voltak (notebookoknál a Core Solo/Duo -nem a core 2!!-).

Magyarul az elmúlt bő 15 évben már 64 bit képes rendszereket lehet vásárolni. Az más kérdés, hogy a 64 bit használatának a szüksége leginkább ~2010 után lett széles körben elterjedt. Magyarul az elmúlt 10 évben már nem nagyon kérdezzük, meg, hogy érdemesebb-e 64 bites rendszert használni.

2020. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak mert jártam már úgy pár régebbi konfignál nem ment fel a 64 bites telepítő..
2020. jan. 19. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Még javítom magam annyival, hogy a későbbi Pentium 4 processzorok (Prescott és felette) már implementálték a 64 bites utasításkészletet vagyis már Pentium 4-ből is volt 64 bites verzió. Mint ahogy Windows XP-ből is, de úgy tudom, hogy az inkább kerülendő volt. A Vista rendszereknél már volt rendes 64 bites támogatás, de széles körben a Windows 7 rendszerekkel lett elterjedve (2009 után), azok körében akik már legalább 4GB vagy akár több memóriát telepítettek a gépükbe.
2020. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem zárom ki, hogy bele lehet ütközni ilyen problémákba, de én még nem találkoztam ilyennel. Van esetleg erre konkrét példád? Csak kíváncsiságból.
2020. jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2


Ennek az az oka, hogy 32bites címtéren 2^32 vagyis 4 294 967 296 bájt memóriát lehet megcímezni, ami pedig pontosan 4GB, és nem a RAM az egyetlen olyan memória, amit a processzor címez.

2020. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Árulnak még egyáltalán 32 bites PC-t?"


Bolti újat? Nem. De Vaterán találhatsz. Vannak még használatban. De az én P4 Prescott-om még nem támogatja se a x64 utasításokat se az Nx bitet, így nyilván a w10 felejtős.


Az viszont jó kérdés hogy Windows10 ból meddig adnak még ki 32 bites verziót. Linuxból már elkezdték a 32 bites vonal beszüntetését. :(

2020. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6

Ezt pont így ebben a formában én is tudom, de a miértjét nem. Ha a videokártya memoriája dedikált memória és a GPU használja, akkor ahhoz mi köze a CPU-nak. Nyilván a válasz banális és egyszerű csak nem ismerem a szotverek és az oprendszer, API-k működésének sajátosságait.

2020. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!