Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxos gépre Windows vagy...

Linuxos gépre Windows vagy alapból Windowsos gép?

Figyelt kérdés
Laptopot szeretnék vásárolni, de nem tudom, mit csináljak. Vannak Linuxos gépek olcsóbban, de ezekhez külön meg kell venni a Windowst, vagy vannak kicsit drágábban, előretelepített Windowsos gépek, amikhez már nem kell semmit venni, ugyanakkor nem biztos, hogy azt rakták rá, amit én szeretnék. Ti hogy csinálnátok?

2020. jan. 27. 21:59
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
"Sajnos" van pár játék, amit szeretnék használni. Szerintem ezek nem mennének Linuxon. Kérdésem, hogy Flash-t lehet tenni rá? Mert online játékokkal is szoktam játszani.
2020. jan. 28. 15:02
 12/40 anonim ***** válasza:
100%

"van pár játék, amit szeretnék használni"


Majd leszoksz róla.. ;P

2020. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
He-he. :o)
2020. jan. 28. 15:14
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy szerinted nem megy.

Mert szerintem meg igazan utannanezhetnel a kedvenc jatekaid tamogatasanak. Meg fogsz lepodni milyen sok jatek megy alapbol Lixuon is.

2020. jan. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Azért a 10-20 FPS-es futást (ha elindul is Wine emulátorral) nem nevezném kifejezett játék-támogatottságnak. De persze próbálkozni lehet, csak szomorú, hogy külön bütykölni kell, ami Windows alatt természetes. Kb. mintha Windowsnál szabad lennél, Linuxnál meg csak egy szűk csövön vehetnél levegőt.
2020. jan. 28. 19:23
 16/40 anonim ***** válasza:
96%

"Szerintem ezek nem mennének Linuxon."

Ezaz, hogy szerinted. Utána sem néztél, meg sem próbáltad. Egyrészt nagyon sok játék gond nélkül megy Wine segítségével, másrészt ott a Steam, amin egyre több és több játéknak van Linux verziója.


"Kérdésem, hogy Flash-t lehet tenni rá?"

Igen, a Chromeban (és Chromiumban) még év végéig megy. De minek kell? A Flash halott. Idén év végével a Chome sem támogatja tovább. A régi flash játékok miatt ugyan nem érdemes megtartani.


"ha elindul is Wine emulátorral"

A Wine NEM emulátor, hanem egy API, amin keresztül a Windows programok úgy tudják használni a Linux erőforrásait, mintha Windows alatt futnának. Semmilyen emuláció nincs! A Windows programok közvetlenül futnak a gépen. Én teljesítménycsökkenést sem vettem észre, az nettó hazugság, hogy 12-20 FPS legyen.

Ha meg eleve pl Steam-en keresztül a Linux verziót használod, akkor még Wine sem kell.


"Kb. mintha Windowsnál szabad lennél, Linuxnál meg csak egy szűk csövön vehetnél levegőt."

Én ezt pont fordítva élem meg. A Windows a kötött és a Linux a szabad.

2020. jan. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Az a szomorú hogy utanna se néztél a dolgoknak, es vagy 5 évet le vagy maradva.

Azt írtam hogy alapból megy, nem azt hogy 66 programmal kell emulalni hogy legyen 20 fps-ed.

2020. jan. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
96%

Windows, szabad, ez valami troll kérdés? 🤣

Windowst egyféleképp lehet használni, ahogy a Microsoft megengedi.

2020. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Sajnos nem sikerült sem a Steam-klienst, sem a Flash-t feltenni. Igen, a Terminálban próbáltam, de függőségre hivatkozva nem tette fel. És igen, azokat is próbáltam, de nem tette fel azokat sem, amik kellettek volna neki. A Chrome-ban is bekapcsoltam a Flash-támogatást. de az sem ment, ugyanúgy le akarta tölteni az Adobe oldaláról.


Miért kell ennyire megbonyolítani függőségekkel meg minden? Windows alatt ilyenek nincsenek, csak elindítod az .exe fájlt és csá'. :o(

2020. jan. 29. 10:44
 20/40 Tom Benko ***** válasza:
100%
Hogyan próbáltad a Steam klienst? A Flasht?
2020. jan. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!