Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol lehet Windows 10-ben a...

Hol lehet Windows 10-ben a memóriakezelés beállítását megtalálni, mert nem ismeri fel az összes memóriát (mit kell átállítani)?

Figyelt kérdés

16 GB RAM-ból csak 11,9-et tud használni azt írja ki.

Csak megoldásra irányuló válaszokat kérnék!!!


2020. jan. 28. 14:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Bár nem látom a "Hardverek számára fenntartva" részt a feladatkezelőben, de gondolom oda valami 4GB lehet írva. Nos, ez nem egy egyszerű menet így...

Okozhatja inkompatibilitás is. Meg kéne nézned, hogy a BIOS-ba belépve látod-e mind a 4db modult. Ha nem látja a BIOS, akkor az egyetlen amit próbálhatsz, hogy cserélgeted a slot-okban a modulokat feltéve, hogy mindegyik ugyanazon tulajdonságokkal rendelkezik, ugyanaz a késleltetés/órajel stb. Ha nem egyezik a 4db modul, akkor érdemes az egyezőket együttesen átrakni más foglalatba, tehát rád levetítve kiszeded a Kingston-okat, majd átrakod oda, ahol a Corsair-ek vannak jelenleg, a Corsair-eket meg a Kingston-ok helyére rakod. Ellenőrizni legtisztábban a BIOS-ban fogod tudni, mert ha a problémád továbbra is fennáll, akkor a BIOS elvileg nem fog látni egy modult.

IGP nem hinném hogy lefoglalja, mivel az alaplapok már elég régóta képesek automatikusan lelőni az IGP-t, ha dedikált kártyát észlelnek.

Szerepelnek a RAM-ok az alaplap támogatási listáján? Ez is okozhat gondot, ha nem. Ezért nem érdemes kókányolni össze-vissza és random belepakolgatni RAM-okat lesz ami lesz alapon. Ezért érdemes a támogatási listán szereplő modult/kitet vásárolni. Ahogy elnézem, te kettő dualchannel kit-et raktál össze (Corsair Vengeance/Kingston HyperX Fury). Talán a foglalatban való cserélgetésük megoldja a problémát, ezt említettem is.

Tapasztalatom ilyesmivel nincs, csak abból tudok kiindulni, amit találtam a neten nagy hirtelen.

2020. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát án ezeket a ramokat régóta ahsználom. memtestet próbűltam Windows alatt (tehát nem DOS-ban), és az is 12 GB-ot ismer fel, 10 percig futtattam, nem volt gond. BIOS-ban mutatja a ramokat mind a 4-et. Dualba vannak kötve. Mondom korábban Windows 7-en jó volt, arról lett frissítve.
2020. jan. 28. 17:51
 13/14 anonim ***** válasza:

Szóval végülis a BIOS látja mind a 4db modult.

Hát, akkor lehet érdemes lenne megpróbálni egy clean install-t, mert okozhat furcsaságokat, ha felfrissíted az előző Windows rendszert Win10-re.

Esetleg a start keresőbe beírhatod, hogy "msconfig", majd a "Rendszerindítás" fülön a "Speciális beállítások" opciót választva kiszedheted a pipát a "Memória" elől. Hirtelen nem találtam mást, majd még kutakodok hátha kitalálok valamit, vagy mások esetleg kitalálnak valamit.

A clean install viszont mindent megold. Ez tuti.

2020. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséged!
2020. jan. 28. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!