Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik crc hibajavitót javasol...

Melyik crc hibajavitót javasoljátok?

Figyelt kérdés
2tb adatot akarok helyreállítani, megszakadt a másolás mert leégett a cpu a gépben.

#crc hibajavito
2020. febr. 22. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Az adat azon része ami sikeresen átment, megnyitható. Az a része ami még nem ment át értelemszerűen elveszett. Ha az adathalmaz eleje értelmezhető a vége nélkül (pl egy videó volt), akkor az elejét le tudod játszani, addig a pontig míg el nem szállt. Ha az adathalmaz csak egészben értelmezhető, dobhatod a kukába.
2020. febr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
CRC hibát jelez az egész kötetre, nincs szó olvasási lehetőségről. Amúgy összetett adattömegről van szó több milliárt 1-2kb file is van a tárolón ami kell.
2020. febr. 22. 23:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt írtad, másolás közben.

Akkor az eredeti adathordozón meg kell, hogy legyenek a fájlok.

Egyébként meg: a CRC NEM javít hibát. A CRC csak ellenőriz. Vannak hibajavító technikák, de azok a CRC-nél komolyabbak.

2020. febr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a crc maga a hiba. És sem a másolat sem az eredeti nem olvasható mert a windovs álltal létrehozott ideiglenes file-ok sérültek. Cyclic redundancy check vagyis crc. De nem vitatkozni akartam itt hanem egy crc hibát javito crc hibajavito programot keresek olyat amit a jó magyar ember szeret vagyis 0$ alatti előfizetéssel. Már több mint 30 programot töltöttem le és töröltem a gépemről. De hogy mitől ment tönkre egy xeonE5 2x2 cpu egyik darabja azt még rejtély.
2020. febr. 23. 00:35
 5/8 A kérdező kommentje:
A merevlemezen lévő fájlok elérésének próbálkozásakor fellépő hiba a crc hiba. Ennek javitása szoftveresen lehetséges.
2020. febr. 23. 01:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ha a forráshelyen is ez történt a fájlokkal, én megpróbálnám Linux alatt is olvasni (Live Linux valami Ubuntu vagy hasonló). A CRC egyébként valóban egy ellenőrzőösszeg, nem javít hibát.

A Windows alatt elérhető hibajavítóval nem tudom mire mennél, mert fájltöredékeket mentene meg esetleg, azokat miképpen raknád össze, elég nehéz lenne...

file_0001.chk és hasonló fájlokba mentené a töredékeket...

2020. febr. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még nem oldottam meg. Egy windows alatti sem javítja, valamint egy programmal el tudom érni az adataim csak 400$ lementeni róla az adataim amit nem fizetnék egy nem ellenőrizhető szoftverre! A google első 500 találata nem adott megoldást. És 15 évnyi adatom van a hdd-n!
2020. febr. 28. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fontos, akkor vidd adatmentést végző céghez mert még rosszabb lesz a helyzet mint volt.
2020. febr. 29. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!