Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Első Linuxnak melyiket javasol...

Első Linuxnak melyiket javasoljátok?

Figyelt kérdés
Eddig Windowsos voltam, most viszont FreeDOS-os alapból a gép, amit vettem, és gondolotam, kipróbálom a Linuxot. Melyiket javasoljátok? Ubuntu, Uhu, Mint, stb?

2016. szept. 10. 09:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Vagy Suse Linux?
2016. szept. 10. 09:29
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Szvsz a Linux Mint első Linuxnak tökéletes választás lehet.
2016. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Azon belül cinnamon, mate vagy xfce?
2016. szept. 10. 09:49
 4/22 anonim válasza:
30%
Én is a linux mintre szavazok az nekem is nagyon bejött
2016. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És a Linuxos programoknál mindegy, hogy Ubuntu vagy Mint? Ezeknél az a lényeg, hogy Linux? És az Ubuntunak milyen a felülete? Talán elterjedtebb, mint a többi.
2016. szept. 10. 11:28
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Az Ubuntu Unity környezettel érkezik, ami lomha, lassú, és ronda. Szerintem.


A Mint tartalmaz minden olyan szoftvert, amire egy átlagfelhasználónak szüksége lehet. Elérhető KDE, XFCE, Mate, és Cinnamon felülettel is. Mi a konfig? Úgy lehet eldönteni, melyik menjen rá. A KDE és Cinnamon díszes külsővel rendelkeznek, de többet esznek. A Mate és XFCE kevésbé látványos, ezek inkább arra a célra készültek, hogy régi gépeken is hatékonyan dolgozhass, értelemszerűen nem sokat fogyasztanak. Személyes véleményen szerint a testre szabhatóság terén egyikkel sincs probléma, és ha a géped rendelkezik olyan 2-4 GB RAM-mal, mindegy melyik felület megy rá, ami neked tetszik, azt rakod.


A további szoftvereket illetően pedig az általad említett Ubi és Mint is rendelkezik saját szoftverkezelővel, ezen kívül elérhető a Synaptic is, ezeken keresztül tudsz eltávolítani és telepíteni is. Illetve a hivatalos oldalakról letöltött .deb fájlokat is tudod telepíteni.

2016. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
21%

Ha jól értem, arra kíváncsi a kérdező, hogy az összes ubin futtatható szoftver mükszik minten is (és fordítva) vagy a minten több/kevesebb fut.


Én is szemezgetek a linuxxal, én is kíváncsi vagyok erre.

Továbbá az is érdekelne, hogy a mint és az elérhető szoftverek az ubihoz képest hogy állnak honosítás terén.

(+magyar nyelvű szakirodalom, fórum, segítség...)

Köszi

Köszi a választ.

2016. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%
Én is linux mintre szavazok. Amúgy olyan, mint az ubuntu, csak több alapértelmezett program van rá alapból telepítve és a kodekek is alapból rajta vannak. Az ablakkezelője pedig egyszerűbb és felhasználóbarátabb. Mintre szavazok.
2016. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Én most is Mint 13 MATE-ról írok, pár éve használom, gond nélkül. Azért MATE, mert öregecske gépem van, de ez simán megy rajta, és semmi fapadosságot nem érzek, teljesen rendben van.


Amúgy alapból az Ubuntu repóját használja, tehát az Ubuntus cuccok tuti futnak rajta. Nyelvként telepítés elején választható a magyar. Egyébként rakhatod Win mellé is, nekem is fent van egy XP is, de azt alig használom, csak ha nagyon muszáj.

Azért mielőtt telepíted, olvass utána, rengeteg leírás van hozzá ("Linux Mint telepítés").

2016. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Tom Benko ***** válasza:
43%

Ami fut egy disztrón, az fut minden disztrón. Én a Debiant javaslom, vagy, ha nem ijedsz meg némi angoltól és komoly döntések meghozatalától, akkor Arch.

UHU nagy előnye, hogy fullosan igyekszenek magyarítani, de sajnos a fejlesztők hozzáállása kissé furcsa.

Ubuntu: annak való, akinek a gépe erősebb, mint a tudása. Szép, előre minden be van állítva, egy kezdőnek hozzá nem kell nyúlnia. De ha kell, akkor azt csak rivotrillal ajánlott.

A Minttel sajnos nincs tapasztalatom, de a fórumok alaoján nem életveszélyes egyik irányból sem.

2016. szept. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!