Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyenlet írása törtekkel...

Egyenlet írása törtekkel Word-ben? Egyforma betűnagyság, hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék egy dokumentumba egyeneleteket írni törtekkel plusz indexszámokkal.

Eddig így csináltam:

Insert/Equation és a megjelenő ablakba beírtam az egyenletet.

De mivel meg szeretném számozni az egyenleteket, ezért az egyenlet után nyomtam egy TAB-ot, és zárojelbe beírtam a számot. De ilyen esetben, ami a tört részben voltak jelzések, azok kisebbek voltak a egyenlet többi tagjától, ahol nem volt tört rész.

Azután az egyenlet mellet van egy kis nyíl, ahol van olyan lehetőség, hogy Change to Display, ami részelegesen megoldotta a problémát, tehát, mindegyik tag az egyenletnek egyforma nagyságú lett, de az egyenlet számozása egy sorral lejjebb került, és nem tudom egy sorba hozni őket, mivel ha ezt megteszem, akkor ugyanúgy visszaáll, hogy a tört részben kisebb lesz a betűnagyság.


Hogyan tudnám ezt megoldani?



2020. márc. 4. 07:21
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!