Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A gépemen Windows Home van....

A gépemen Windows Home van. Hogyan tudok átváltani a Pro verzióra?

Figyelt kérdés
Nos az egyik gépemen is Home verzió volt, majd egy kicsit felújítottuk. tehát volt alaplap csere is. Majd feltettük rá a Pro verziót. Telepítéskor rákérdezett, hogy melyik operációs rendszert kívánjuk használni. Megadtam a termékkulcsot (amit öt gépre vettem meg), és minden rendben. Viszont a laptopomon is Home verzió van, Újratelepítettem ugyanazzal a telepítővel, és nem kérdezett rá, hogy melyik rendszert kívánom feltenni, hanem automatikusan a Homre rendszert rakta fel. Hiába adtam meg a kulcsot, azt írja, hogy érvénytelen. Hibakód: 0xc004f050 Mi lehet a probléma? Mit tehetek?

#Windows #update licence
2020. márc. 29. 10:11
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Ha pendrive-on van a telepítő, akkor a "Sources" mappában létre kell hozni (mondjuk Jegyzettömbbel) egy "ei.cfg" nevű szöveges fájlt, ami a következő sorokat tartalmazza:

[EditionID]

Professional

[Channel]

Retail


Megj.:

Figyelni kell, hogy mentésnél a fájl típusa "Minden fájl" legyen, mert "Szövegfájlok" típus esetén a fájl neve "ei.cfg.txt" lesz.


Ha DVD-ről telepítesz, akkor kicsit bonyolultabb, mert ki kell csomagolni az tartalmát, bemásolni az ei.cfg fájlt, majd becsomagolni egy új ISO fájlba, végül kiírni DVD-re.


Forrás:

[link]

[link]

2020. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2020. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!