Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Minecraft felbontás állíttás...

Minecraft felbontás állíttás (alacsony fps)?

Figyelt kérdés

Szóval van egy UHD monitorom és ha shadert használok alig tudok 60fps-t kicsikarni a gépemből. Shader beállítástól függetlenül alacsony az fps (vsync-el 30, anélkül max 70) Szóval arra gondolotam, hogy átrakom fullHD-ra a felbontást. De a launcher-ben hiába állíttom átakkor is 4k-ban indítja. Interneten se találtam semmi értelmeset. Szóval már feladtam.

A gépem főbb adatai: i7-8086K alapórajelen, GTX 1070, 16GB ram 3200MHz.



2020. ápr. 21. 01:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Időközben megtaláltam 2 helyen is. Hihetetlen 1 órát szórakoztam vele és az egyik almenüben volt.
2020. ápr. 21. 01:35
 2/8 A kérdező kommentje:

De a lényeg, hogy így még kevesebb lett az fps...

Mi kell ennek, több féle shadert is próbáltam...

2020. ápr. 21. 01:35
 3/8 A kérdező kommentje:

Legnagyobb és legkisebb bfelbontás között 1 fps különbség sincs.

Egyébként Sildurs shader-t használok. Próbáltam mindenféle beállításon.

2020. ápr. 21. 01:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Optifine-ban van rengeteg gyorsító opció: Lazy chunk loading, smooth FPS, stb..., ezeket érdemes bekapcsolni.

Render distance is eléggé befolyásolja az FPS-t, 16 chunknál nem érdemes nagyobbra állítani.

2020. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azokat is próbáltam és semmi. 1070 100%-on megy és csak 40fst-t ér csak el. Egy idő után már a 60 se volt meg. Meg a legalacsonyabb felbontáson is csak 40fps volt. Szóval a felbontás semmit nem csinál.

Forrósodás se lehet, mert 77 fokos volt, (FE kártyánál ez nem sok).

2020. ápr. 21. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor használj valami kisebb rendszerigényű shadert, mert úgy néz ki, ez a mostani videókártyákat fogyaszt reggelire.
2020. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Reseteltem a beállításokat és így valamivel jobb lett, de azt nem értem, hogy videókban miért van nekik 100 fps-esük 1080p-ben, vagy 80 fps 4k-ban. Nekem meg ilyen szarul fut. De 16-os chunk távolsággal jobb lett. Egyébként 20-on volt eddig.
2020. ápr. 21. 14:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Tölts le egy másik shadert. Ha nekem 80 fps-en elfuttatja a shaderes minecraftot a kis sząr nemgamer laptopom, akkor csak rossz shadert választottál. Keress olyat, aminek benne van a nevében, hogy lite.


Egyébként pedig 10-12 chunk bőven elég a játékhoz.

2020. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!