Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 termékkulcs miért...

Windows 10 termékkulcs miért nem működik?

Figyelt kérdés
Emagról vettem fillérekért egy windows 10 pro licenckulcsot, microsoft hivatalos oldaláról letöltöttem a windows-t, majd ráraktam egy pendrive-ra. Az új gépemre felinstalláltam, amikor viszont bemegyek a gépházba és a vásárolt kulcsot beírom, nem fogadja el. valaki tudna ebben segíteni, ez miért van, igényeljek egy új kulcsot? (windows 10 pro kulcsot vettem és a gépen is win 10 pro fut, csak aktiválatlanul)

2020. ápr. 25. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérj másikat! Adnak.
2020. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Ezek OEM kulcsok, ami azt jelenti, hogy csak egy hardverhez lehet őket aktiválni életükben. Sajnos ha alaplapot cserélsz, vagy egy másik gépen (másik alaplappal) kipróbáltad esetleg, azt többé nem lehet aktiválni más harveren. Ha te ilyet nem csinálttál, az is lehet, hogy tévedésből kétszer lett eladva a kulcs és már más aktiválta, lépj kapcolatba az eladóval.
2020. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Akkor ha igényelek egy új kulcsot, az már működni fog és semmi baj nem lesz vele?

2020. ápr. 25. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Kizárólag a Microsft ad el eredeti kulcsokat 30-40 ezerért. Ha szürke kulcsot veszel bagóért akkor nincs rá garancia, hogy működik, és soha nem is lesz. Ha nem tetszik a kockázat vegyél eredeti kulcsot.
2020. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Jajj mamám, mi van itt már megint...


1. EU-n belül nem lehet hardverhez kötni ilyen módon a liszenszeket már évek óta, másképp igen komoly bajban lenne többek között az eMag is, hogy ilyesmit ad el.


2. Nem csak a hivatalos Microsoft partnerektől beszerzett liszensz lehet garantáltan jó, ezért tökéletesen felesleges tízezreket kidobni az ablakon. Ezen felül jelen esetben az eMag (vagy a rajtuk keresztül forgalmazó cég) felelősséggel tartozik a liszenszért.


Kérdező, a legjobb ha megnézed, ki a forgalmazó (termék oldalán, vagy a vásárlásról kapott visszaigazolásban, hogy ki a forgalmazó, és felveszed velük a kapcsolatot. Lehet tévesen rossz kulcsot kaptál, de láttam már olyat is, hogy Windows 7-hez való kulcsot adtak el mint 10 kulcs, mondván úgyis lehet használni hozzá.

2020. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Újból köszönöm a válaszokat! Felmenetem microsoft store-ba, 80 ezer ft az eredi windows 10 pro. Ennyit egyszerűen nem akarok fizetni. Írtam a cégnek akitől kaptam ezt a kódot, ma szombat van, hétvégén biztos nem, de remélem hétfőn küldenek egy új kódot. Azt pedig egyszerűen nem tudom elhinni, amit a harmadik válaszoló írt, hogy illegális lenne ilyen kulcsokat árulni, ez lehetetlen.
2020. ápr. 25. 15:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindig "szürkéznek", de nem tudják megmagyarázni hogy miért...

Ezért legális:

[link]


4.-ik cikkely 2. bekezdés...

2015 óta érvényben van.


Ha van róla számlád, - legális.

Már pedig az emag küld számlát.

2020. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az en kulcsomat csak a Windows telepitoben lehetett aktivalni, RETAIL volt (tehat nem OEM)
2020. ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!