Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok zeneszerző progit,...

Tudtok zeneszerző progit, amivel könnyen megvalósíthatnám a kottaxorzást?

Figyelt kérdés

Olyan zeneíró programokra lenne szükségem, amikbe könnyen szerkeszthető zenefájlokat lehet importálni, és könnyű egy zenét exportálni is, mindenféle ma is slágerre gondoltam, ami meg van írva zongorára.

A lényeg az volna, hogy két különböző zongora darabot hangjegyekként/ütemenként xorzok (kizáró-vagyolok), és eredményül kapok egy teljesen új zenét. Mivel a legkönnyebb megvalósítani ezt a célt?



2020. máj. 10. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Előzmény:

* https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Hirtelenjében én ennek valamilyen MIDI-t kezelni képes audio programozási nyelvvel - például Pure Data-val - és MIDI-állományokat importálni/exportálni tudó, MIDI-kimenetet generálni és bemenetet fogadni képes, a csatornákat külön kezelő szekvenszerre/szekvenszerekre.


"Össze kell kötni" a két (vagy három, ha az eredményt külön szoftverben akarod kezelni) szoftvert:

* [link] - lásd a Setup részt

majd a Pure Data-ban kell csinálni egy "patchet", ami fogadja a különböző csatornákról érkező hangmagasságot és hangerősséget szimbolizáló értékeket:

* [link] static/PureData-pd_midi-noteinmodif-en.png - lásd a "notein 1" objektumot

majd ezeket az értéken műveleteket végezhetsz el, és egy noteout objektummal juttathatod el a fogadó szekvenszernek - valahogy így:

* [link]

2020. máj. 11. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

elírtam, bocs:

"a csatornákat külön kezelő szekvenszerre/szekvenszerekre" - szóval:

"a csatornákat külön kezelő szekvenszerrel/szekvenszerekkel esnék neki"


illetve itt is:

"ezeket az értéken"

helyett

"ezeken az értékeken"

2020. máj. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az nem derül ki, milyen bemenő és kimenő skálák, mi a konkrét ábrázolás és mit szeretnél elérni a transzformációval. Így intuícióból elég könnyen jön a "prófécia", hogy elég okádék lesz jól lefektetett szabályok nélkül, de még jónak tűnő rendszerbe ültetve is az xor elég nagy gyenge pont. Inkább magát a komplementerképzést is más műveletre bíznám, és nem dallamokon, hanem harmóniákon állnék neki, szigorúan füllel válogatva a szóba jövő műveletek közt. Esélyes, hogy így se lenne nagyon szórakoztató vagy ötletelésre inspiráló a végeredmény, mert még mindig kontextus nélkül marad az eredmény, pedig zenében fontos jól (de sok esetben azért nem teljesen jól) illeszkedni adott skálán a megfelelő gondolatot, hangulatot jól reprezentáló harmóniamenethez, amire a dallam is csak annyi váratlan, esetleg szabálytalan elemet hoz, amennyi az előre lefektetett mondandóhoz csak hozzáad, még ha csak valami érdekes fűszert is. Ebben azért érezhetően elég ritkán segít bármiféle bitről-bitre művelet.
2020. máj. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Egyrészt a dolog nem egészen értelmezhető, másrészt meg nonszensz.


Ha minden hangmagasságot külön-külön xor-olsz, akkor a hármas-, négyeshangzatok fognak szétesni. Egy C akkordból – mondjuk egy C+E+G hármashangzatból – és egy Cm akkordból – C+Esz+G – ami marad, az egy kisszekundot tartalmazó „ketteshangzat” – E+Esz – lesz, aminek már nem C az alaphangja, de cserébe elég disszonáns is lesz. Egyszerűen szét fognak esni az akkordok. Az összhangzatról már nem is beszélve.


Ha hangmagasságtól függetlenül xor-olsz, akkor a helyzet nem lesz jobb. Mivel a legtöbb zenében az ütemkezdő hang nem szünet, hanem egy hangsúlyos hang, ami ráadásul meghatározza a hangnemet. Ergo kvázi minden ütemnek van kezdőhangja. A xor-olással meg pont ezt fogod kiejteni. 99%-ban olyan „zenét” fogsz kapni, aminél az ütemkezdő hangok rendre szünetek lesznek, és mivel gyakran a dallam maga is akkordfelbontás, rendszerint pont az akkord alaphangja fog így kiesni.


Az ötleted csak első blikkre jó. De kicsit jobban értve a zenéhez, mélyebben belegondolva abba, hogy mi is fog keletkezni, hát az bizony nem zene lesz, hanem valami hallgathatatlan, diszharmonikus, sőt ritmustalan zaj.

2020. máj. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!