Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linuxot ajánlotok,...

Milyen Linuxot ajánlotok, amivel működik a Windows 10 távoli asztali kapcsolata, vagy marad még hely a lemezen a Teamviewernek? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy Asus EEEPc 701-em, 2 Gb rammal, 4 Gb SSD-vel, 0,99 Ghz-es processzorral, és szeretnék rá egy linuxot telepíteni. Azért kell a Linux, mert Windows 7 nem hiszem hogy elfutna rajta (pláne nem gyorsan) és régen gyárilag Windows Xp volt rajta, de én leszedtem, mert a Linuxokat próbáltam ki, Linux Mint, Lubuntu, Ubuntu, Puppy, de mind lassú volt. Visszaraktam rá a Windows Xp-t, de azt meg már nem lehet aktiválni. Így aztán be sem tudok lépni a fiókomba az Xp-ben. Tudnátok ehhez a géphez olyan Linuxot ajánlani, amivel működik a Windows 10 távoli asztali kapcsolata vagy marad még hely a lemezen a Linux mellett a Teamviewernek? Válaszotokat előre is köszönöm!

2020. máj. 15. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni a win7 HP x32 -t is. Linuxból is x32 t szerintem.
2020. máj. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyik normális disztrón elfut pl. a Remmina (+ remmina-plugin-rdp, remmina-plugin-vnc). Én is azt használom távoli Win10-hez, semmi gondom vele.

Hogy a gépeden melyik Linux fut gyorsan, az egy másik kérdés. Azért az elgondolkodtató, hogy a Puppy is "lassú" volt. Mire akartad használni, hol volt lassú?

2020. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozhatsz Slitazzal:

[link]

TinyCore-ral:

[link]

Debiannal:

[link]

szigorúan netinst változatban, parancssorosan telepítve, és apt-vel csak a legszükségesebb csomagokat feltéve valamilyen kis gépigényű ablakkezelővel ( [link] ), a probléma viszont a felhasználói programokkal lesz.


Hiába fogyaszt keveset a kernel/az asztali környezet, ha a friss - mert ugye biztonság egyik alapfeltétele a rendszeresen frissített szoftver - webböngésző megeszi a gépet reggelire (pláne ezekkel a "modern" több megabájtos méretű, gépzabáló keretrendszerekkel teletűzdelt oldalakkal).

2020. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Valahogy gyurd rá a windowst mert a Linux lassabb.
2020. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Első igen, eddig csakis x32-vel próbálkoztam.
2020. máj. 15. 13:28
 6/15 A kérdező kommentje:
Második a Puppyval az a gond, hogy 1. kevés tárhely marad utána 2. Nem menti el a személyes beállításaimat 3. A laptopon a kijelző 600*480-as (asszem) és a Puppy ezt nem támogatja. A Puppy egész jól elment, bocsánat, a lassút a többi linuxra értettem.
2020. máj. 15. 13:31
 7/15 A kérdező kommentje:
Hármas nincs sok igényem, viszonylag tűrhető sebességű Firefox vagy kisebb gépigényű böngésző ami minden oldalt meg bír jeleníteni, nem akarok YouTube videókat nézni a gépről, csak a böngésző meg esetleg 1-2 program kellene. A Slitazt, a TinyCore-t és a Debiant még megpróbálom. Köszönöm az eddigi válaszokat! Ja és 4-es, a "rágyúrást" hogy érted? Mint mondtam Xp-t már nem lehet aktiválni és Windows 7-tel szerintem fél évembe kerülne mire egy böngészőlapot megnyit.
2020. máj. 15. 13:35
 8/15 anonim ***** válasza:

#5: Mivel 32 bites processzor van benne:

[link]

[link]

csak 32 bites mehet rá.

2020. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. A másik gondom az, hogy a Linuxok közül van, amelyik nem támogatja az integrált grafikus "kártyát".
2020. máj. 15. 13:38
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy kb. 15 éves, akor is "low-end" vason egy mai oprendszertől ne remélj sebességrekordokat!

Az XP lassan már 20 éves. Egy mai Windows szóba sem állna egy ilyen vassal. A Linux legalább megy. A Lubuntut én nemrég egy ennél is gyengébb gépre is felpaszíroztam, és egész jól teljesít. Nyilván ne reméljünk száguldást tőle, de ha egy régi gépe van az embernek, akkor két lehetősége van: vagy valamilyen régi oprendszert tesz fel, de akkor ne remélje, hogy a mai szoftverek fussanak rajta, de még a legtöbb weboldallal is gondjai lesznek. Vagy megpróbál egy mostani, de alacsony hardverigényű rendszert használni. 20 év alatt viszont még a Linuxok igényei is jócskán nőttek.

Ha a Lubuntu sem jött be, akkor a Puppyt, vagy a TinyCore-t tudnám ajánlani, bár utóbbi azért nem lesz a kényelem netovábbja.

A távoli asztalhoz meg csak egy Remmina kell, vagy egy rdesktop, amik nem olyan óriási szoftverek.

2020. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!