Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha merevlemezt akarok SSD-re...

Ha merevlemezt akarok SSD-re cserélni akkor milyen programmal lehet átvinni a merevlemez tartalmát az SSD-re?

Figyelt kérdés
Az operációs rendszer a merevlemezen van amit cserélni szeretnék.

#SSD #merevlemmez
2020. máj. 16. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem szórakoznék ilyesmivel, jobban jársz ha raksz egy tiszta rendszert.
2020. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dongaben ***** válasza:
A "HDD klónozás" keresőbe beírásával találsz ebben a témában segítséget. Saját tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg az időt, és fáradtságot... Inkább mentsd le a rendszer meghajtóról a pótolhatatlan fájlokat egy másik meghajtóra, és telepíts új rendszert az SSD-re. A HDD-hez vehetsz egy külső USB-s házat, amivel később használhatod. (A klónozáshoz amúgy is kelleni fog, ha azt választod. És mielőtt belekezdenél a klónozásba... Töredezettségmentesítés! Többször is!)
2020. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MancsWolf ***** válasza:
Klónizassal csak óvatosan. SSD nek más a szektor kezelése. Így ha szektorról szektorra ők tiszán klónoz, akkor ugyan működő eredmény lesz, de nem sokkal lesz SSD gyorsabb HDD nél. Úgy valóban a legjobb megoldás: menteni ami fontos és SSD re ún rendszert telepíteni.
2020. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Easeus Partition Magic

Migrate OS menüpontja simán megoldja a dolgot.

2020. máj. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Én a laptopomon és az asztali gépemen is így csináltam, amikor ssd-kre váltottam.

A gépem azóta szarakodik, minden baja van, hol bekapcsol, hol nem, az ikonok bugosak stb.

Laptopom meg pár hétre rá konkrétan kék halált kapott és soha többé nem indult el. De előtte is gond volt abban a pár hétben, alváskor kikapcsolt, meg menet közben is random kikapcsolt néha stb.

Azóta, hogy újra lett telepítve, minden tökéletes.

Ne kínlódj a klónozással.

2020. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 17. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!