Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP-re vannak még...

Windows XP-re vannak még támogatott, frissíthető vírusírtók (melyek a zsarolóvírust is képesek törölni), illetve böngészők, melyek szintén frissíthetőek?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem véletlenül nem támogatott a rendszer.
2020. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A rasomware-ek terén nem vagyok otthon, mert eddig még egyhez sem volt szerencsém. Böngészőkből van pár választás. Én a New Moon-t használom, aminek a Pale Moon az alapja, aminek pedig (ha jól emlékszem) a Firefox 29 képezi az alapját vagy az Arctic Fox ( [link] ami inkább régi Mac-ekre van. Ezek a mai napig kapnak frissítéseket és a régi rendszerekhez (értsd <1 GB RAM, <1 GHz processzor) lettek tervezve.

Vírusvédőnek én a Panda Dome-ot ( [link] használom. Erről annyit kell tudni, hogy a kezelése teljes mértékben egy webes felületen történik. Azon kívül szinte csak a vizsgálatok elindítás/megszakítása lehetséges.

*A másik két említett böngészőhöz nem találtam működő letöltési linket (valami ideiglenes hiba van az ő részükről).


Az én XP-s gépem egy Fujitsu Siemens Amilo laptop 800 MHZ-es AMD Turion 64 (64-bites) processzorral és 1 GB RAM-mal nem mondható igazi erőgépnek, de elég szépen elvan a fentiekkel. Igaz, hogy retro játékokhoz használom, nem pedig netezésre (főleg, hogy nem találok hozzá a wifi drivert és újratelepítés előtt elfelejtettem lementeni), de kábellel akár még netezni is lehet rajta (persze HD videónézegetés kizárva).

2020. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én vírusirtónak (ransomware ellen is véd) alap gépen (Windows 7) Bitdefender Total Security-t használok. Teljesen megbízható. XP-t csak virtuális gépen tesztelgetek.
2020. máj. 26. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!