Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Letöltöttem a linux op....

Erikajanos kérdése:

Letöltöttem a linux op. Rendszert cd-re, de nem nyitja meg a gép, nem tudom telepiteni. A gépen még rajta van a windows xp. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2018. szept. 15. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A letöltött ISO képfájlt megfelelően írtad ki CDre? Nem lehet, hogy letöltötted a képfájlt és ugyanazzal a lendülettel csak kiírtad egy CDre( Tehá képfájl kiíást csináltál, hanem csak magát a filé-t írtad ki egy az egyben a CDre) ?
2018. szept. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*tehát nem képfájl kiírást csináltál
2018. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet az amit első mondott, vagy esetleg megfelelően írtad ki a CD-t, de nincs a boot megfelelően beállítva, hogy CD-ről boot-oljon.

Bár kérdés megfogalmazása alapján az a gyanúm, hogy az .iso-t úgy írtad ki mint bármilyen más fájlt, nem lemezképként, úgy pedig nem fog menni.

CD-n mit látsz XP alól? ha egyetlen fájlt, akkor rosszul írtad ki.

Esetleg az .ISO-t nem is látod a végén, mert be van kapcsolva alapból Windows-ban hogy a fájlkiterjesztéseket rejtse el.

2018. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mint írták a többiek: lemez kép írásként írd ki. Vagy használj USB Rufus telepítőt.


Linux-hoz annyit:

- SWAP partíció legyen az rendszer partíció mellet. (Kivéve Ubuntu 18.04, mert az már a root-ba teszi a swap-ot fájlként mint a Win, bár nem értem miért -.-)

- EXT4 vagy BTRFS partíciót javaslom a linuxnak :)

2018. szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!