Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért omlik össze a Windows...

Miért omlik össze a Windows 10 (64bit)?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakrabban omlik össze a Windowsom. Teljesen spontán, például böngésző megnyitása közben, vagy mikor a bejelentkező képernyőről belép az asztalra. Ezt írja ki a napló:


"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."



Hogyan tudnám megoldani, megjavítani? Köszönöm!


2020. máj. 22. 09:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ha tényleg olyan gyakran csinálja. Akkor egy újratelepítést megér a dolog.


Ha azután folytatja akkor hardver hiba is lehet.

2020. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem akartam, de megcsinálom az újratelepítést. Mondjuk szerintem fél éves sincs, most nézem Aidában, hogy mikor lett felrakva.


Igen, 2019.11.24-én, tehát pont fél éve. Nem telepítettem rá felesleges programokat, nem terheltem a leírót, tehát nem értem, hogy miért lett ilyen. Tíz ilyen szövegű összeomlás volt április 10 óta.

2020. máj. 22. 09:13
 3/22 anonim ***** válasza:
Először is, lehetséges, hogy úgy nyomod ki a géped, hogy hosszan nyomod a bekapcsoló gombot, vagy csak kihúzod a gépet a konnektorból, laptopon hagyod lemerülni. Ha ez így van, gyorsan változtass ezen a szokásodon, mert ezek NAGYON ROSSZAT tesznek a gépnek. A Windows, a gép maga, stb. is elromulhatnak!!! Ha ez nincs így, akkor hogy állítod le a géped? Ha tök normálisan a Leállítás gombbal akkor lehet hardver hiba vagy a Windows hibája.
2020. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Hármas, nem tudsz olvasni? Ezt írtam:


"Teljesen spontán, például böngésző megnyitása közben, vagy mikor a bejelentkező képernyőről belép az asztalra."


Hol látsz te itt egy szót is leállításról, bekapcsolásról? 1993-óta van IBM PC-n, nem kell elmagyarázni, hogyan kell leállítani egy ATX-es gépet, Windows 10-el.

2020. máj. 22. 09:19
 5/22 anonim ***** válasza:
Jól van, na. Azért nem kell leüvölteni a fejemet.
2020. máj. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Az jó , akkor ha értesz hozzá miért kerded?


Különben annyi lehet a titka hogy valami hardver rossz. Táp, merevlemez, esetleg memória ,alaplapi gond se kizárt. A win 10 nem omlik össze, javarészt hardver hiba

2020. máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Na jó, de melyik hardver? Két órás Aida Stabylity Test futot, és nem omlott össze.


Írja meg valaki, hogy melyik hardver a rossz, és azonnal cserélem. Csak hogy látszólag egyik hardver sem rossz, mert egyébként meg megy a gép stabilan, kizárólag újrainduláskor meg driver telepítés kezdetekor omlik össze. A hiba szöveg meg mindig az, amit le is írtam.

2020. máj. 25. 14:44
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyakran fordul elő? Nálam az ilyen hardver vagy szoftver problémák boszorkánypróbája, hogy kipróbálom a rendszert egy linux live usb-vel is. Ha linux alatt is előjön a probléma (kernel panic, csontra fagyást etc.) => hardvergond. Ha nem => windows.
2020. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Az ötlet nem rossz, teszem hozzá, én összesen eddig életemben 30 percet használtam Linuxot, de biztosan meg tudom oldani, amit írsz némi utánaolvasást követően.


Április 10-én csinálta először, azóta összesen tizenkét ilyen esemény volt. A tizenkettőből 9-10 alkalommal úgy történt, hogy ellőtte volt egy szabályos újraindítás. Tehát minden programot bezártam a rendszerrel együtt induló programok kivételével (ventilátor szabályozó, torrent kliens), Start --> Főkapcsoló --> Újraindítás --> feláll a gép --> bejelentkezik --> asztal --> egeret mozgatom --> összeomlik.

2020. máj. 25. 18:49
 10/22 anonim ***** válasza:
59%
Ez mindenképpen valami "hardver közeli" dolognak tűnik, ha nem konkrét fikikai hiba esetleg rossz driver. Ha nincs egyik rendszernaplóban se semmi részlet (az újraindítás előttről,) akkor még meg lehet próbálni az egyes kritikus hardverelemeket vagy lehúzni az alaplapról (ha lehetséges, pl. ha több memóriamodul van, vagy intergrált+külön videókari, live usb-t ki lehet próbálni a vinyó/ssd nélkül is etc) vagy legalább az eszközkezelőben letiltani őket - persze egyesével.
2020. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!