Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux jogosultság miért nem...

Linux jogosultság miért nem működik?

Figyelt kérdés
Az eddig kifogástalanul működő linux mint most olyat csinál, hogy szinte semmihez sincs jogosultságom. Fájlokat törölni nem tudok, megnyitásnál felajánlja, hogy nyissam meg adminisztrátorként, de a törlés vagy a kuka ezután sem jelenik meg, ahogy szokott, meg egy csomó lehetőség úgy jelenik meg, mintha vendég lennék. Természetesen rendszergazdaként vagyok bejelentkezve

2020. máj. 28. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Történt valami? Frissítés, bármi?
2020. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tegnap felraktam a ügyfélkapus nyomtatványkitöltőt synaptecből. Most visszaállítottam egy azelőtti pillanatképet, de így is ugyanaz a probléma.
2020. máj. 28. 16:58
 3/19 A kérdező kommentje:

Visszaállítottam a 4 nappal ezelőttit, amikor tutira jó volt minden, de ugyanaz. Egy másik desktopon is frissítettem, ott semmi gond nincs, ezek voltak az utolsó frissítések:

json-c

JSON manipulation library - shared library


openssl

secure sockets layer toolkit - cryptograpic utility


apport

automatikusan generál jelentéseket az összeomlásokról


aptdaemon

tranzakció-alapú csomagkezelő szolgáltatás

2020. máj. 28. 18:25
 4/19 A kérdező kommentje:
És úgy tűnik, hogy ahhoz a partícióhoz nincs csak hozzáférésem, ahol a zenék meg a filmek vannak, meg van egy másik, ahol a windows van ,de oda nem is akartam belenyúlkálni.
2020. máj. 28. 18:49
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha a /home/<neved> mappában kiadod az "ls -l" parancsot, akkor a 3-4. oszlopban kiket látsz? A nevedet, vagy root-ot?
2020. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Erre gondolok, ahol a képen Jamie van.

[link]

2020. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Végig a nevem van, root nálam nincs sehol.
2020. máj. 28. 19:40
 8/19 A kérdező kommentje:

Szóval az eszközök alatti partíciókkal van a gond, egyiken a windows,a másikon zenék, filmek fotók vannak, meg két mappa, ami még gondolom a windowshoz tarozik (system volume information, $ recicle.bin). Ha letöltök valamit, akkor azt sem engedi a szokott helyre, másik partíciót ajánl fel.


azon gondolkodom, hogy talán az lehet a baj, hogy a mobilnet miatt usb-n szoktam csatlakoztatni a mobilt, és mivel új a telefon nem nagyon tudtam hirtelen előcsalni a fájlátvitelt, mert csak akkor jön elő alapból az a menü, mikor csatlakoztatva van, és ezért egy párszor kihúzgáltam a mobilt, hogy feldobja a fájlátviteles menüt, Most már persze tudom, hogy kell előcsalni, de könnyen lehet hogy ezzel kavartam be valamit.

2020. máj. 28. 23:07
 9/19 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem a home mappáról van szó. Azok a partíciók hova vannak felcsatolva?
2020. máj. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A media mappában


media/donnie/új kötet

2020. máj. 29. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!