Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux jogosultság miért nem...

Linux jogosultság miért nem működik?

Figyelt kérdés
Az eddig kifogástalanul működő linux mint most olyat csinál, hogy szinte semmihez sincs jogosultságom. Fájlokat törölni nem tudok, megnyitásnál felajánlja, hogy nyissam meg adminisztrátorként, de a törlés vagy a kuka ezután sem jelenik meg, ahogy szokott, meg egy csomó lehetőség úgy jelenik meg, mintha vendég lennék. Természetesen rendszergazdaként vagyok bejelentkezve

2020. máj. 28. 15:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy root-ként csatolta fel a rendszer, vagy root-ként lett létrehozva a fájlrendszer, vagy ilyesmi.

sudo chown -hR donnie:donnie /media/donnie/<pendrive-particio-cimke>

2020. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nincs változás. A terminálban minden fájl után ez van: "tulajdonosának megváltoztatása: Írásvédett fájlrendszer"
2020. máj. 29. 22:49
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor gugli: linux pendrive read only file system

Lehet, hogy fentebb már írták, de megpróbálhatod törölni a partíciót, újra particionálni, utána formázni. (-> gparted)

2020. máj. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
...Ja bocsánat, valamiért pendrive probléma volt a fejemben. Szóval az előző válaszomnak csak az első sorát nézd.
2020. máj. 30. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
mount parancs kimenete?
2020. máj. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

13: újra formázni/particionálni nem akarom, mert ott a két mappa, amire talán szüksége van a windowsnak. Már lementettem minden adatot, de ha nem bírok vele, akkor a laptopon linux alatt hanyagolni fogom azt a partíciót.


15: nem nagyon értek hozzá, arra gondolsz, hogy terminálban mountoljam azt a partíciót? mount/dev/"partíció" ilyesmit?

2020. máj. 30. 19:11
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem csináltam semmit és megjavult. Vagyis úgy jöttem át linuxba, hogy egy usb benne maradt a laptopban, kijött alul az eszközöknél és ahogy így csatlakoztattam az új kötetet, mindjárt lehet törölgetni. ja neÉrdekes, hogy a nylcas számrendszeres jogosultságok ugyanúgy vannak, min tegnap, tehát nem a jogsultsággal volt baj, hanem ez az usb/telefon ki-be húzgálás zavarta meg.
2020. máj. 30. 19:36
 18/19 anonim ***** válasza:
Csak azt akartam, hogy add ki a mount parancsot, csak így natúrban, de már mindegy.
2020. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Na igen, akár így is:

mount | grep /media

A zárójelben látni fogod, hogy rw vagy ro.

2020. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!