Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Windowst telepítsem az...

Melyik Windowst telepítsem az alábbi számítógépre?

Figyelt kérdés

Üdv! Nemrégiben vettem egy asztali számítógépet ami tökéletesen elég lesz nekem arra amire használni szeretném. De egy dolgot viszont nem tudok és mégpedig azt hogy melyik windowst lenne érdemes rátelepíteni?

Leginkább játékra és netezésre használnám!

A gép adatai: Intel Core I5 3470 cpu

12gb DDR3 ram

Geforce Gtx 750ti 2Gb videókártya

És így lényegében ennyi!

A két rendszer amin gondolkodom:

Windows 7 Professional X64

Windows 10 Pro X64

Vajon melyik lenne jobb erre a gépre? Játékoknál fpsben vajon sok különbség lenne a rendszer miatt? Amikkel főként játszanék: Gta 5,Csgo

Várom az érveket és ellenérveket is illetve a személyes tapasztalatokat is! :)



2020. jún. 22. 00:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Mivel a 7 támogatása jó ideje lejárt, így egyértelmű a válasz. De mivel ilyen "nagy" a választék gyanítom torrentes kalóz verzióban gondolkodsz. Szóval mind1 mit raksz fel a gépedre.
2020. jún. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Azért várok még a válaszokkal bár igazából mostanság nemtudom mennyire megbízható a windows 10 mert eddig 3 éven keresztül windows 7-et használtam azzal meg voltam elégedve csak ugye vettem egy jobb gépet operációs rendszer nélkül és erre tényleg lehet jobb lenne a 10es de nemtudom mennyire jó mert még csak sulis gépeken használtam anno win10et még 2016 környékén ott nem volt annyira rossz de kérdés miben változott azóta mert ha kb ugyanolyan jó akkor jöhet az az új gépemre! :D
2020. jún. 22. 01:12
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Windows 8.1 esetleg.
2020. jún. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Mehet a 10 nyugodtan, mára már kinőtte magát a kezdetleges gyermektelenségekből. Ami a kalózkodást illeti... ingyen letoltheto a windows hivatalos oldalarol. Az aktivalas mar masik kerdes.
2020. jún. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 P.O.C. ***** válasza:
71%

Én is a Windows 10 -re szavazok. Azzal ne foglalkozz, hogy sokan savazzák.

A sajtó is olyan frissítés utáni anomáliákra mutat rá mindig, ami egymillió felhasználóból egyet érint. Hogy tudjanak felmutatni valami cikket. Közben a legtöbb embernek stabil.

Sok ember meg irracionális elvárásokat támaszt felé. Főleg a vérpistikék, akik elvárják, hogy matuzsálemi tákolmányukon jól fusson, és futtassa a hasonló korú kalóz szoftvereiket is. Utána meg teleböfögik a fórumokat hogy milyen szar a Windows 10. De ez mindig is jellemző volt, mikor a Windows XP megjelent az volt a szar, és a Windows 98 volt az Isten. Mikor a Vista majd a Windows 7 megjelent akkor meg az XP lett az új Isten. Most meg a Windows 7 az. De lehet ha már semmilyen új szoftver nem fog rajta futni 5 éven belül, akkor a Windows 10 egyes build -jain fognak marakodni, hogy melyik a jobb. :D

2020. jún. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Linux Mint. Szerintem a Cinnamon vagy a Mate ablakkezelővel a legjobb.
2020. jún. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

"A sajtó is olyan frissítés utáni anomáliákra mutat rá mindig, ami egymillió felhasználóból egyet érint. Hogy tudjanak felmutatni valami cikket. Közben a legtöbb embernek stabil."


Háááááát, én bevallom ritkán használok windows-t de a frissítésekkel nekem is meggyűlt a bajom. A saját gépemen egy idő után "beragadt" és nem lehet frissíteni. Tény, nem a legújabb hardver, de attól, hogy egy első generációs i7, ez akkor sem normális dolog. Semmi extra nincs rajta: kb csak pár Adobe program. Másra nem is használom. A windows eredeti.


Rokonom laptopján pedig a radeon drivert frissítette le (rosszul) és onnantól kezdve nem volt használható az icc profil. Csak az újratelepítés oldotta meg. A windows szintén hivatalos, nem buherált verzió.


Tehát ez a legtöbb embernek stabil kijelentés szerintem erős egy kicsit. Nem stabil. És ezzel nem szidni akarom, mert elhiszem, hogy millió féle hardver és ahhoz millió féle driver van, így anomáliák előfordulhatnak, főleg, hogy arányaiban ezt használják a legtöbben, így nyilván nagyobb az esély hogy valaki belefut egy ilyen hibába.

2020. jún. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 Én is linuxon dolgozok, de neki nem opció. Ha elolvastad végig a kérdést, akkor benne van, hogy mivel szeretne játszani. GTA5 és CSGO esetén hülyeség linuxon bohóckodni.
2020. jún. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

CS:GO-nak natív portja van Linuxra, a GTA 5 meg Protondb-n arany vagy platina minősítésű.


Amúgy én játékra (is) Linuxot használok.

2020. jún. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát oké, én nem próbáltam. Utoljára wow-t teszteltem és nem voltam vele teljesen megelégedve. De nyilván ami megjelenik rá natívan az elfut. Csak kérdés akar-e mássl is játszani. Szóval összességében lehet nem lenne felhőtlen a játékélmény.
2020. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!