Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen vírus ez? Telepítsem...

Milyen vírus ez? Telepítsem újra a Windows-t inkább?

Figyelt kérdés

Helló mesterek!


1337x nevű torrent oldalról töltöttem le egy progaramot ami vírusos volt. A telepítőben volt a vírus!! Egy csomó ismeretlen dolgot pakolt fel a gépemre.


Amiket lefuttattam:


ESET Online scanner - 68 fertőzött fájlt talált és elvileg törölte is..


Malwarebytes - 32 fertőzött fájlt talált és törölte.


Lefuttatam őket újra, de már nem találtak semmit. Így elvileg már nyugodt lehetek, hogy nincs több vírus a gépen? Vagy jobb lenne újratelepítenem inkább? Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. jún. 19. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

1. Nota bene: tessék hanyagolni a megbízhatatlan helyekről való letöltögetést. Szoftvert csakis a készítőjének weboldaláról vagy megbízható forgalmazótól.


2. Ha mégis warezolnál, mielőtt futtatnád/telepíted a programot, ellenőrizd le több víruskereső eszközzel - ha kicsi a telepítő, online:

* [link]


3. Ha mégis megtörténne a baj, akkor csökkentett módban

[link]

futtass több kártevőkeresőt:

* Malwarebytes: [link]

* HitmanPro: [link]

* AdwCleaner: [link]

* Zemana: [link]

* Kaspersky: [link]

* Drweb: [link]

esetleg rendszerinduláskor lefutót:

* [link]

2018. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Indíts el egy feladatkezelőt és nézz végig egyesével az összes folyamatot, ha nincs gyanús, akkor örülhetsz, elvileg.

Nekem volt már olyan, hogy proxy vírus a registry-be írta be magát.

2018. jún. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Töltsd le az Eset Internet Securityt innen: [link]


Ezután indíts el egy 30 napos ingyenes próbaverziót, amint rákattintottál, már csinálja is az első ellenőrzést. Amiket talál azokat nyugodtan töröld ki, és miután kitörölte (akár le is szedheted a programot), nyugodt lehetsz, a vírusok, PUP-ok és Ransomwarek az utolsó szálig kipusztultak a gépedről.

2020. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!