Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megéri nekem Linuxra váltani?

Megéri nekem Linuxra váltani?

Figyelt kérdés
Főleg szöveget szerkesztek, internetezek, néha megnézek pár HD filmet, tehát mkv-t is vinnie kellene, videót szerkesztek, eddig Sony Vegas-t használtam, van valami hasonló Linuxra? Néha pedig eljátszogatok a Return to Castle Wolfensteinnel. Szükségem lenne a gyors képernyőfelosztásra, vagyis hogy 2 ablakot a képernyő 1-1 felében tudjam nézni, mint Windows 7-en. Erre van valamilyen program?
2010. aug. 1. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:

En nem ertek a Linuxhoz de kifogom proba'lni!

E'n is ke'rdeztem a Linuxal kapcsolatosan http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..

Szerintem itt sokmindent megtudhatsz! (nagyon jofejek voltak a va'llaszolok)

2010. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem!
2010. aug. 1. 20:00
 3/10 anonim ***** válasza:

(Elözö vagyok)

Nincs mit! Annyit tudok hogy Nincsen Microsoft Office, meg sok ja'te'k nem müködik ,de minden ma's kira'ly! :))

2010. aug. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


szerintem a főleg szövegszerkesztésre használod, nem biztos, h jó a váltás, mert gondolom általában a MS Office amit használsz. és azzal még talán lehetnek gondok. Bár ettől függetlenül egy próbát lehet hogy megér, max vissza állsz az eredeti oprendszerre! :)


Más!

bocsánatot kérek az OFF -ért, de pont azt készülök kérdezni, h milyen módon tudnék videót szerkeszteni Win7 alatt, mert bár régebben még az XP vel nem volt gond, de most az istennek sem megy! Sony kamerám van, és arról szeretném az anyagot szerkeszteni, de le sem tudom venni a kameráról... :( kaptam hozzá valami "PicturePackage" cuccot is, de az meg nem kompatibilis a Win7 el, és nem is találok rá semmilyen megoldást... kenhetem a hajamra! :)


ha tudnál benne segíteni, nagyon hálás lennék érte! és még 1X, bocs az offolásért...

2010. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Érdeklődj itt: [link]


A nagyon segítőkész csapat, gyorsan és pontosan megmondja Neked, hogy érdemes-e váltani.

2010. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szövegszerkesztésre ott a hasonló, és ingyenes OpenOffice, egyes disztribúciókban, mint pl. az Ubuntu alapból benne is van, pár nap-hét alatt megszokod a használatát.

Videónézésre megfelel.

Szerkesztésre viszont szerintem nincsenek ilyen profi programok, megpróbálhatod Wine-al futtatni, hátha sikerül, vagy megpróbálhatsz keresni, hátha van olyan, amelyik neked megfelel:

[link]

Wine-al megpróbálhatod futtatni a játékot is.

Szerintem próbáld ki VirtualBox-ban, vagy Live CD-ről előbb, hogy neked érdemes-e váltani, esetleg telepítésnél megtartani a Windows, és mellé a Linux-ot.

2010. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gyors képernyőfelosztás? :)) Azt hiszem van rá valami program...

Ajánlom neked inkább a gyors asztal váltást, ami a Linuxoknál egy megszokott és jól működő dolog. :)

Amúgy meg azt hiszem van valami compiz kiegészítő, ami tud hasonlókat... (A Compiz egy program, amit nem biztos, hogy használni fogsz, sok memóriát eszik, de nagyon szép és jó dolgokat tud.... :D [link] )


Videó szerkesztő programok vannak linuxra, elég sok fajta, nézd meg ezeket (ki akartam őket próbálni régebben de nem volt időm rá, ezért légyszi majd írd le a véleményed róluk, ha kipróbáltad.):

[link]

[link]

[link]


A HD filmek nagyon szépen fognak működni, a YouTubeon lévő videók kevésbé jól, de fognak működni. Eljátszogatáshoz is találsz jó játékokat itt nézz szét:

[link]


Szöveg szerkesztésre ott az OpenOffice. Még nem a legjobb, de folyamatosan fejlődik és javul. (A múltkor pl. fél óra alatt megoldottam valamit, ami windowsban legalább 2 órába telt volna...)


Ajánlom neked először az Ubuntu op. rendszert, és ha valahol elakadsz, az Ubuntu fórumon nagyon szívesen segítenek.

2010. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyors asztal váltás nekem nem lenne megfelelő, mert egyszerre szeretném látni mindkét ablakot. Átállás szerintem nem lesz nehéz OpenOffice-ra. Egyéb oldalakon azt mondták, a Kdenlive hasonlít a legjobban Sony Vegas-ra. RTCW pedig fut Wine alatt. És mint kiderült, van program képernyőfelosztásra, tehát semmi probléma. De egyelőre csak 2. oprendszerként teszem fel. A válaszokat mégegyszer köszönöm!
2010. aug. 2. 06:48
 9/10 A kérdező kommentje:
A windows7 szerű képernyőfelosztás megoldva: rács plugin a compizhoz, és már működik is :)
2010. nov. 24. 17:07
 10/10 anonim válasza:
terminál: sudo apt-get install cinerella , sudo apt-get install openofice megtanulhatóak jók föleg a cinerella , az a fos avatár azon készült :)
2011. júl. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!