Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen megoldást használnátok...

Milyen megoldást használnátok Excelben random cellák összeadására?

Figyelt kérdés

Van egy táblázatom, amiben egy oszlopon belül van sok szám, és ezek közül csak meghatározott cellák értékeit kéne összeadni. Milyen módon lehetne behatárolni ezeket a számokat?

Nézegettem, hogy esetleg más színt adnék neki, és arra lehet írni egy VBA scriptet, vagy felveszek a számok melletti cellába egy jelölőt, ami mutatja, hogy 'ezt' kell összeadni, de hátha van ennél értelmesebb megoldás is :D

Példa: A1:A7 értékei: 1, 3, 4, 2, 3, 5, 6 ...


A 4-et és az 5-öt kéne összeadni.



2020. júl. 23. 09:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kritérium alapján szeretnéd a 4-et és az 5-öt összeadni? Minden 4 és 5 közötti értéket össze kell adni? Vagy mondjuk minden olyat, aminek a 23-mal vett osztási maradéka 4 vagy 5? Vagy ami a 3. és 6. sorban van? Matematikailag tudsz rá valami szabályt mondani? Vagy bármilyen módon megfogalmazni?

Üdv

2020. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért függ attól, hogy mik a kritériumok. Ténylegesen random cellákat akarsz összeadni, vagy valamilyen feltételnek megfelelőket?

Én egyébként a VBA irányában indulnék el, bár tegyük hozzá, nekem már van némi gyakorlatom benne.

2020. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem kell ennyire programozó aggyal gondolkodni :D

Egyáltalán nincs kritérium, valóban olyan cellákról van szó, amiket szisztéma nélkül, véletlenszerűen választok ki, és adom össze.

Nincs rá matematikai példa, mert azok a számok, amiket össze akarok adni, az előtte lévő számoknak az összege. És azt sem tudni, hány szám van előtte, ahogy azt sem, hogy ezeknek mennyi lesz az összege.


Gondoltam arra is, hogy esetleg RÉSZÖSSZEG()-gel összeadok, majd ÖSSZESÍT()-tel megoldom ezek összesítését, de a Google Táblázatokban nem találok ÖSSZESÍT() fv-t, és a RÉSZÖSSZEG()-et sem tartom előnyösnek (felhasználóbaráti szempontok alapján).


Egyelőre azt a megoldást alkalmaztam, amit fent is írtam, hogy minden összeadandó cella mellé felvettem egy jelet, és az alapján SZUMHA()-zom.

2020. júl. 24. 07:27
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, végül úgy oldottam meg, hogy teljesen átalakítottam a táblázatot, és SZUMHATÖBB() fv-el összeadtam az érintett számokat.

Ettől függetlenül még érdekelne a fenti megoldás, de úgy látom, már nem kapok rá választ.

2020. júl. 30. 11:45
 5/22 anonim ***** válasza:

"random cellák összeadására"


Behunyom a szemem és úgy jelölöm ki a két összeadandó cellát... :P

2020. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Pl random számmal határozom meg az értéktartományt?
2020. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Áááá kész, feladom :D Úgy gondolnám érthető vagyok, és leírtam már mindent, de úgy látszik, mégsem.

#6: ha random számot generálok, ami visszaadja az 5, 8, 3-at, de nekem köze sincs ahhoz, amit össze kell adnom, az úgy jó lesz? :D


Nyilván úgy értettem a random cellákat, hogy nincs köztük összefüggés, ellenben ÉN, mint a táblázat használója/készítője tisztában vagyok azzal, milyen számokat kell összeadnom.

Ezért lenne szükségem (vagyis igazából már csak érdekességképp) egy olyan megoldásra, ami az általam ismert cellák összegeit AUTOMATIKUSAN összeadja, hogy ne kelljen minden egyes alkalommal a szummázással görcsölni a táblázat bővítése esetén.

Tehát: ha én tudom, hogy egy összesítésbe nekem fog kelleni a C3, C8, C7, C100, C254 de nincs köztük meghatározható összefüggés, akkor ezeket valamilyen módon meg kell jelölnöm ahhoz, hogy az excel tudja, miket akarok összeadni. Erre gondolkodás nélkül legalább 2 használható megoldást is tudnék alkalmazni:

- egyik a SZUMHA fv., viszont ahhoz egy másik oszlopot létre kéne hoznom, amiben adok valami jelölést ezeknek a számoknak,

- másik a RÉSZÖSSZEG és ÖSSZESÍT, ez viszont olyan dolog, hogy ha laikus ember dolgozik a táblázatban, az nem fogja megjegyezni a RÉSZÖSSZEG-et, mert örülök, ha felfogja, mi az a SZUM.


És itt jön elő újra a kérdésem: milyen más módszer létezhet erre (akár függvényes, akár VBA scriptes)?

2020. júl. 31. 06:48
 8/22 anonim ***** válasza:
48%
=(C3+C8+C7+C100+C254)
2020. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#8: "[...] olyan megoldásra, ami az általam ismert cellák összegeit AUTOMATIKUSAN összeadja, hogy ne kelljen minden egyes alkalommal a szummázással görcsölni a táblázat bővítése esetén."

Ez érettségin sem állja meg a helyét.

2020. aug. 10. 06:34
 10/22 anonim ***** válasza:
#9 mit értesz táblázat bővítése alatt? És görcsölés alatt?
2020. aug. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!