Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linux disztibúciót...

Melyik linux disztibúciót ajánljátok?

Figyelt kérdés
Főleg a hálózati dolgok (FTP, Apache, E-mail szerver, stb.) tanulására használnám, többnyire konzolos üzemmódra lenne szükségem, de néha grafikus üzemmódot is használnék?
2020. júl. 29. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Debian, vagy Ubuntu. Nagyon jó a csomagkezelője, konzolból is egy paranccsal bármit fel tudsz telepíteni, majd szövegszerkesztővel a konfig fájlokat szerkesztve konfigurálni.
2020. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a cél?

Mármint értem: tanulás. De csak érdekel, vagy esetleg suliba kell vagy cégnél?

Azért lényeges, mert debian/ubuntu bár az egyik legnépszerűbb vonal (suliban is sok helyen azt oktatják) de pl cégeknél a CentOS (vagy az erre épülő CloudLinux) is nagyon népszerű.

Nyilván az alapok ugyanazok, de sok eltérés is van.

Talán a legfontosabb a csomagok frissessége. Viszont tanulás szempontjából fontos az is mennyi leírás segédlet érhető el, és ezen a téren mondjuk az Ubuntu a nyerő.


Ugyanakkor az ftp, apache, stb... konfigurálása nem annyira oprendszerfüggű (pl a proftpd mindenhol ugyanúgy működik) :)

2020. júl. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Egyelőre csak tanulás.

Programtervezőre járok, ott volt ilyen óránk és megtetszett.

Igazából még munkához nem kel, de szeretném próbálgatni a dolgokat benne, ha később esetleg munka miatt fog kelleni, előrébb legyek.

2020. júl. 29. 09:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a Linux Mint-et vagy Ubuntu-t ajánlok kezdésnek.

Én magam egy pár hónapja kezdtem Ubuntu-val Windows mellett.

Most már átértem az Arch-ra és egyáltalán nem kell félni a termináltól.

2020. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Ubuntu vagy Debian.
2020. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy látom az Ubuntu népszerű, így megpróbálkozom azzal. :-)
2020. júl. 29. 11:10
 7/8 anonim válasza:

Szerintem Debian az jobb. Ubuntu valahogy nekem nem jött be. A 16.04 az még igen, de ablegújabb nagyon sok erőforrást eszik.

Nekem a debian nagyon bejött. Ubi Debianra épül.

2020. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek én is ubuntut ajánlom, felhasználóbarát és tele van a google vele, ha esetleg elakadsz.


Ha meg nem .deb csomagkezelő rendszert szeretnél, érdemes a Fedorat is megnézni.

2020. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!