Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért csinálja ezt a windows...

Miért csinálja ezt a windows 10 bekapcsoláskor? (lent)

Figyelt kérdés

Nemrég lett beszerelve egy SSD a gépre, arra lett rátéve a Win10.

Azonban azóta bekapcsoláskor a következőt látom:

[link]

Az a _ jel a sarokban villog kis ideig, aztán mindegy megy tovább.


A boot menü:

[link]

A elsőnek a SSD-ről bootol. A Boot Mode és Boot Priority opcióknál még egy olyan lehetőség van a Legacy mellett, hogy UEFI. A Boot Priority azon volt, én állítottam át újratelepítéskor Legacy First-re.


Persze ez a jelenség nem akadályoz semmiben pár mp-el kitolja az így is gyors bekapcsolási időt, csak érdekelne miért csinálja ezt.


A válaszokat előre is köszönöm!


2020. aug. 19. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha előtte UEFI/GPT volt a meghatón, akkor UEFI -ben van fastboot opció (nézd meg biosban mire van rakva)

Másrészt így gondolom megpróbálja előbb,hogy van-e legacy és valószínű nem találja, ezért később elkezd UEFI-ről bootolni,de ez idő.

2020. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legjobb megoldás lenne uefi, és újra rakni a windowst (gondolom még annyira nem laktad be), de nem mbr-rel, hanem gpt-ben!

Illetve ezt ajánlom figyelmedbe, érdemes követni: https://www.youtube.com/watch?v=TcaXJRKeq0Q&t=285s

2020. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rufus-al meg tudom csinálni a telepítőt uefire, majd azzal újratelepíteni megint.


De vettem+aktiváltam erre a windowsra egy oem-keyt, az akkor elvész?

2020. aug. 19. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:
A kulcs az alaplaphoz /processzorhoz tartozik együtt, ha az nem változik, akkor jónak kell lennie, de újra kell aktiválni.
2020. aug. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!