Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben milyen képlettel...

Excelben milyen képlettel lehetséges kikeresnem egy adott sportrendezvényben elért pontszámok alapján, hogy ki(k) hanyadik helyezést értek el a versenyben? ILLUSZTRÁCIÓ MELLÉKELVE

Figyelt kérdés

Többen elértek ugyanannyi pontozást is, így például kettő vagy több ember is lehet 2. helyezett is!


Illusztráció a problémáról:

[link]



2020. aug. 20. 18:44
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Valamilyen rendezés.
2020. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kijelöld az kívánt adatblokkot (a1:e20 fejléccel) mert nem összefüggőek a területek, és az említett rendezés vagy a Szűrő használatával megoldhatod.
2020. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Farkas999 ***** válasza:

Erre való a SORSZÁM- függvény:

=SORSZÁM(B2;B$2:B$20)

2020. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Farkas999: Jó, de a függvény nem működik...


Mármint beírtam és pl. a legelsőnél 14 az eredmény (9-nek kéne lennie) a másodiknál és harmadiknál is 2 (ezek helyesek), a negyediknél 17 (12 helyett, megint hibás eredmény)

Szóval nem jó.

2020. aug. 21. 16:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Viszont ilyen sorszámozást nem használnak sehol se. Ha megnézed pl. a 2016-os olimpiai női 100 méteres gyorsúszást: [link]

Itt két aranyérmet és egy bronzérmet adtak ki. Tehát két első volt, és egy harmadik. Második nem.

Új Excelben egyébként RANG.EGY függvényt használj!

2020. aug. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5/5 anonim:

Ez csak egy példa volt, DE a lényeg, hogy ezen szabály szerint vegye figyelembe... Úgyhogy ehhez még nincs meg a megoldás.

RANG.EGY függvénnyel is próbálom, de azzal sem jött ki a helyes eredmény, ahogy a példában kellene.


További megfejtéseket várok!

2020. aug. 22. 00:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos.

Megvan.

Nem szép, de működik az én példámon.

=RANG.EGY(B1;$B$1:$B$13)-SZUM(($B$1:$B$13>B1)*(DARABTELI($B$1:$B$13;$B$1:$B$13)>=2)*(DARABTELI($B$1:$B$13;$B$1:$B$13)-1)/DARABTELI($B$1:$B$13;$B$1:$B$13))

Segítek megérteni. Először is veszem az átlagos helyezést, amit a RANG.EGY (régebben SORSZÁM) függvény adott.

Vannak különleges elemek, ezeket így fogom hívni: különleges elemként hivatkozok rájuk. Ezek nagyobbak, mint az érték (ami nekem B1-ben van), és legalább 2 darab van belőlük.

Ha van egy különleges elemem (találok egyet), akkor legyen belőle x darab (x>=2 ugye). Az a tervem, hogy minden alkalommal, amikor különleges elemet találok, levonok egy fix értéket, ezt jelölöm a-val. Ha próbálgatod, és kísérletezel, rájössz, hogy ha egy különleges értékből x darab van, akkor x-1-gyel kell csökkenteni a RANG.EGY-es helyezést. Ha találok még egy különleges elemet, ami nem egyenlő az előző különleges elemmel, és mondjuk y-szor találom meg ezt a másik kül. elemet, az is y-1-gyel csökkenti a RANG.EGY-es helyezést.

Tehát ha találok egy bármilyen x-szer előforduló kül. elemet, akkor minden alkalommal (x ilyen alkalom lesz ugye) le kell vonnom egy a számot úgy, hogy az x levonás után x-1-gyel csökkenjen a helyezés. Tehát x*a=x-1, innen a=(x-1)/x. Tehát minden kül. elem megtalálása után (x-1)/x-gyel kell csökkenteni a helyezést. Az x-et pedig megkaphatjuk egy darabteli függvénnyel.

Ha beírod, figyelj ezekre:

1. Nekem a pontok a B1:B13 cellákban voltak, írd át, ha kell!

2. Tömbfüggvény, Ctrl+Shift+Enter kell!

Megjegyzem, hogy a (DARABTELI($B$1:$B$13;$B$1:$B$13)>=2) nem is kell, mert ha az x=1, akkor az a értéke 0/1=0 lesz, és 0-kat adunk össze, viszont ez annyira nem egyértelmű, ezért szerintem érdemes odaírni.

Egyébként dolgoztam vele egy ideig, számlaszámot privátban szívesen írok! :D

Üdv

2020. aug. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Farkas999 ***** válasza:
82%

Hát ez a két függvény (sorszám/rang.egy) így számol, és így helyes, a gyakorlatban is így működik. Nem oszt ki minden helyezést, amiatt, mert vannak azonos számok is.

Az első sorban lévő adat (14) is helyes, hiszen a táblázatban 13 darab 5-nél nagyobb szám/eredmény van.

2020. aug. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A következő függvény is jó:

=SZUM(($B$1:$B$13>B1)/DARABTELI($B$1:$B$13;$B$1:$B$13))+1

Szintén tömbfüggvény, és semmi extrát nem is használ.

#5,7 voltam

2020. aug. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Huh, nem gondoltam volna, hogy ilyen bonyolult a képlet, mint az legelső megoldáson kedves anonim 5,7,9-es! Vagy 30x átolvastam, hogy megértsem. :D Ha jól állnék anyagilag, küldenék. Megérdemelnéd.

A második képlet egyszerűbb, azt használom! Köszönöm!!!

Zseni vagy! :O :O :O 1000x köszönet!

2020. aug. 22. 04:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!