Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az hogy az avast5...

Miért van az hogy az avast5 az Iobit Security 360-t vírusként riasztja?

Figyelt kérdés
Érdekesség hogy csak a memóriafolyamatát riasztja vírusnak. Amúgy a fájlokat nem. De ott aztán mindenfélét: trojan fake alert, win32 patched...........meg még egy rakás ilyet....Szóval ez mitől van?
2010. aug. 5. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert két anti-vírus összeakad.

Jobbik eset, ha egymást nézik vírusnak, de rosszabik esetben beakasztják a rendszer, vagy használhatatlanná teszik.


Az egyiket szedd ki... de szerintem ne az Avast!-ot!

2010. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen én is az avastot hagynám meg de egy valamit nem értek: még itt a gépemen a malwarebytes antimalware meg a superantispyware és azokat meg nem riasztja így. Akkor ez hogyan lehet?
2010. aug. 6. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
A MBAM-mal nincs baja. Illetve, MBAM scan alatt egyszer csak "becsavarodik", és elkezdi átnézni azt, amit épp az MBAM vizsgál. Ezért ilyenkorra ki kell kapcsolni a Fájlrendszer védelmet.
2010. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor valójában nem vírusos a Security360? Mondjuk szerintem nem lehet az mert a download.cnet.com-ról szedtem le.
2010. aug. 6. 13:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Felesleges szerintem ennyi anti-akármi a gépre.


Egy anti-vírus elég, a maiak már a kémprogramokat és egyéb malwareket is kipucolnak.

Mellé egy tűzfal.

Esetleg ha nem érzed magad biztonságban, mert sok felesleges, de értékes adatot tárolsz a gépeden (bankszámlaszám pl.), akkor egy külön anti-spyware, de...


Az az igazság, hogy a legtöbb... sőt, mindegyik malware a felhasználó hibájából kerül a gépre. Tehát: hiába a profi védelem, ha a felhasználó ugyan olyan "kicsapongó" életet él tovább... (Ezt ne vedd magadra, csak leírtam, hogy kerülnek a kártékony kódok a gépre, és mit ér a védelem, ha a felhasználó nem figyel.)

2010. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor kilépsz a Freemail-ről (s épp vírusos a kilépője), akkor az felhasználói figyelmetlenség?

Vagy ha egy egészségügyi oldalra lépsz, ami épp vírusos, akkor az is felhasználói figyelmetlenség?

Vagy ha egy még nem javított biztonsági résen jön be a kártevő?

2010. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!