Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan windows alternatíva?...

Van olyan windows alternatíva?(Többi lent)

Figyelt kérdés

Olyan windows alternatívát keresek,ami:

-Olyan mint ha windows lenne(pl.Reactos)


-Nem Linux,se macos alapú,szóval teljesen független alapú vagy Windows alapú


Várom a javaslatokat!



2020. szept. 13. 14:56
1 2 3 4
 11/32 Alain Delon ***** válasza:
95%
"A linux meg hiába felhasználóbarát,sok driver problémái vannak és inkább a programozók érhetnek nagyon hozzá,..." Akkor miért használják mondjuk nagymamák is minden gond nélkül bármelyik Linux disztrót, amit a gyerek vagy unoka feltesz nekik a gépre? Talán mert mentesek a Win összes nyavalyájától? Eséyles!
2020. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

"A linux meg hiába felhasználóbarát,sok driver problémái vannak és inkább a programozók érhetnek nagyon hozzá,"

Na most felhasználóbarát vagy csak a programozók "érhetnek hozzá"?

Egyébként a legtöbb Win felhasználó sem ért "nagyon" a Winhez, csak amennyire muszáj.


"ráadásul olyan sok kiadás van Linux vagy Unixokból ami ezekre épít,hogy Dunát lehetne rekeszteni vele."

Erre a hozzáállásra épít a Microsoft is: Nem kell válogatni, ez van, ezt lehet szeretni. :)

2020. szept. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Felhasználóbarát-ra úgy értettem hogy grafikus motort használnak(pl.a telepítőnél vagy magánál az asztalnál),de úgyanúgy kell néhány command parancs,ha valami olyan probléma kerekedne ki,amely windows-ban egy néhány megoldanád,de linuxnál ennél jóval bonyolultabb
2020. szept. 16. 00:47
 14/32 A kérdező kommentje:
*kattintással
2020. szept. 16. 00:50
 15/32 A kérdező kommentje:
Utolsóelőttinek:a Windows alapúnak úgy értettem hogy olyan mintha windowsnak nézne ki,de mással(pl Linux-al)
2020. szept. 16. 00:54
 16/32 Alain Delon ***** válasza:
100%
Kérdezőkém! Elárultad, hogy te még életedben egyetlen Linux-disztrót nem láttál még. A legfejlettebb asztali környezetet Linuxra (meg BSD-re is) készítik. Az a neve, hogy KDE. A Win asztala ehhez képest egy kezdetleges valami. A parancssorra meg annyit, hogy én lényegében sosem használom. De ha annyira lovagolni akarsz a parancssoron, a Winen is vannak olyan problémák, amiket azzal lehet megoldani. Szoktam ilyenekkel találkozni a neten.
2020. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Tom Benko ***** válasza:
78%
@13: Amiket felsoroltál, az nem felhasználóbarátság, hanem hülyevédelem. Felhasználóbarát az a rendszer, ami a felhasználó számára a számára szükséges beállítások megkönnyítését teszi lehetővé.
2020. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a Win 8.1 miatt határoztam el, hogy áttérek Ubuntura, azóta vissza sem néztem. Win10-et kell sajnos munkahelyen használnom, én sem kedvelem.


Driverprobléma: egy Brother nyomtató esetében találkoztam vele, netes keresés után megtaláltam a megoldást.


Felhasználóbarátság: a félig számítástechnikai analfabéta feleségem és a teljesen analfabéta anyám és anyósom is linuxot használ (Linux Mint). Azóta nincsen rendszeres vírusprobléma, és nem kell 4-5 havonta újrahúzni a gépet. A váltást Win7-ről csak annyiban vették észre, hogy gyorsabb a gép.


Terminál: kb akkor használtam, amikor a Brother nyomtatós problémát meg kellett oldanom, egyébként oda is csak bemásoltam a fórumon írt szöveget.


Én egyébként nem javsolnám kevéssé ismert linux disztrók használatát - akármi probléma van, annál gyorsabban kapsz segítséget a közösségtől, nnál valószínűbb, hogy valaki már találkozott hasonló problémával.


Ma már kb az a kivétel a Linux disztók között, amelyik nem grafikus interface-t használ, ami szerintem jobb, mint a Win8 vagy 10-é (pl én utálom a Win 10 virtuális asztal kezelését, iszonyat nehézkes használni a Linux DE-khez képest)

2020. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan Linux disztok, amik jobban kinyaljak a segged, mint a Win vagy az Osx. Ha KDE-vel tolod, kell hozza egy ma "kozepesnek" mondhato gep, szoval nem kell eromu.

Ehhez kepest a ReactOs hw tamogatasa es megjelenese kb 20 evvel ezelotti kor allapotaban van. Hidd el, nem azert irom, mert Linuxot preferalok, hanem mert tudom, hogy zsakutca lesz, ha erolteted.

2020. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Igen,nem használtam linuxot,mert a sok negatív komment miatt és pletyka miatt gondoltam hogy nem váltok,és nem vagyok informatikai zseni mint te anomin nevű felhasználó.

Na,mért nem mondok többet,csak ennyi volt?

2020. szept. 25. 19:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!