Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan windows alternatíva?...

Van olyan windows alternatíva?(Többi lent)

Figyelt kérdés

Olyan windows alternatívát keresek,ami:

-Olyan mint ha windows lenne(pl.Reactos)


-Nem Linux,se macos alapú,szóval teljesen független alapú vagy Windows alapú


Várom a javaslatokat!



2020. szept. 13. 14:56
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
#20 És a drága windowsrol mennyit hallani, millió meg egy kártevő hatmillió kiskapu a rendszerben lassú lomha mint egy teknős a hibaelhárítás egyszerűen lehetetlen a hardver kompatibilitás az exponenciálisan csökken, nem támogatja a 2017 WLAN adapteremet a Linux gond nélkül felismerte. A ReactOS DOS kernelt kapott amelyre rabutykoltek az MS API és CORE adatbázisokat így sok szoftverrel kompatibilis és GYORS, NEM LOMHA és más felépítésű mint a Windows és nyílt forráskódú és mégsem olyan könnyű rá vírust írni. Javaslom bármely NYÍLT FORRÁSKÓDÚ unix, BSD, DOS, microkernel rndszereket.
2022. febr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

#1 Igen, a WINBDOWS, de nem a Linux ; DOS (ReactOS, FreeDOS) ; Mac OS/ iOS ; BSD ; BeOS - rendszerek.


#4 Nem teljesen ikaz mert ez történesen a Linux elődjéből fejlesztették ki, így alapjául a Linux béta kernele szolgált ami a mai Linuxok alapja is. A BSD besorolása Unix vagy Unix-szerű ami azt jelenti van köze a linuxhoz főleg azért mert a BSD a Linux úgymond javított változata.


#10 DE! A FreeDOS ingyenes és NYÍLT FORRÁSKÓDÚ, kernel szinten testvére a Windowsnak, tehát ha ráteszed a WIN API és CORE adatbázisokat mindjárt kapsz belőlle egy használható windows rendszert (Ez lenne a ReactOS). Tehát ha ezzel a szemmel nézzük van, és hidd el nekem ha a felhasználói közösség szeretne egy nílt forráskódú windowst meg fogja csinálni, erre jó példa a HAIKU OS a BeOS rendszercsaládba tartozik az is a rendszer neve és amit megfigyeletsz a Wikipédián rólla "Source model: Propietary" magyarul forrás model: Zárt / szabadalmaztatott semmiképp sem nyílt forráskódú ellenben a Haikuval az nyílt forrású és totál hasonlít a BeOS -ra.


#11 Így igaz plusz az alapokat be tudják ők is állítani rajta teszemazt egy nyomtatót mert nem kell semmit se telepítgetni. És mentes vírusoktól.


#16 Mondanál nekem egy olyan problémát amit sikerült elhárítanod a Windows Parancssorából? Mert én nekem ezalatt a 15 év alatt egyszer nem volt ilyen pedig volt gond rendesen vele.


#19 Ez biztos? Nekem az irodai gépemen ReactOS megy és akár hiszed akár nem kivállóbban megy mint az új "modern" Windows 10 és Windows 11. Bár irodai célra használom (meg néha a rendszerfigyelést teszem meg róla).


#25 És ha ezt tudod akkor ki tudod használni a ReactOS rendszert is.

2022. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!